ŠOKUJÍCÍ TAJNOSTI Z NATÁČENÍ: Dvě desítky zakrvácených a zohavených lidí vyrazily lékaři dech

Aktualizováno 13.12.2016

Michelle Rodriguez ve filmu Resident Evil: Odveta
Zdroj: ofic. zdroj / isifa.com

Akční trhák a již pátý díl série Resident Evil má tentokrát podnázev Odveta, a že budete mít zatajený dech od začátku až do konce, tomu věřte. A stejně zajímavé jsou i zajímavosti z natáčení.

Milla Jovovich se jako představitelka filmové hrdinky Alice, pokusí o záchranu Země, na kterou stále útočí smrtící virus. Ten dělá z lidí Nemrtvé, příšery, které se napadají navzájem, a tak šíří virus dál do světa. Ustřední děj filmu se odehrává ve společnosti Umbrella, která je jakýmsi předváděcím místem pro ukázku toho, co s lidmi smrtící virus dělá. 

Alice se tak během příběhu ocitá v Tokiu a dalších světových metropolích. Ty musí hrdinka projít a zastavit invazi zombie, zachránit dceru a především budoucnost lidstva. Konec světa se blíží, dokáže ho Alice zvrátit?


Zajímavosti kolem filmu:

Režisér Paul W.S. Anderson se při pohledu zpět na sérii vyjádřil, že lituje zabití postavy Rain Ocampo (Michelle Rodriguez) a byl by rád, kdyby se postava mohla opět objevit v pátém díle. To se také stalo.

Herečka Michelle Rodriguez rovněž ztvárnila běžící zombie ve vystřižené scéně, jež následuje hned poté, co nelítostná Červená královna (Megan Charpentier) řekne: „Aktivováni nemrtví Las Plagas.“

Zdroj: oficiální zdroj

Milla Jovovich (Alice) obsadila roku 2012 druhé místo v anketě „The Hollywood Reporter“ o filmové postavě, která by nejlépe vedla zemi v boji proti zombiím.

Kvůli natáčení bylo na jeden den kompletně uzavřeno celé moskevské Rudé náměstí společně s metrem, kde se odehrála jedna z velkých bojových scén. Natáčení dále probíhalo v Torontu, New Yorku a Tokiu.

Během natáčení v Torontu došlo k nehodě. Tísňová linka přijala informaci, že se ve městě zřítila pojízdná plošina a zraněno je mnoho lidí. Po příjezdu na místo nalezli bezmála dvě desítky zakrvácených a příšerně zohavených lidí. "Když dovnitř vešel první zdravotník, vykřikl jen 'Můj bože'," svěřil se serveru BBC David Ralph z torontské záchranky. Následky ovšem nakonec nebyly tak vážné, jak se na první pohled zdálo. Zranění dvanácti herců byla lehčí, než to díky zdařilé práci maskérů zprvu vypadalo. Došlo na tržné rány, podlitiny a odřeniny. Nejtěžším zraněním byla zlomenina nohy.

Jedná o první díl filmové série, kde se nevyskytli nemrtví psi.

Na pátý díl série Resident Evil semůžete dívat již dnes večer od 22:00 na stanici Nova Cinema.


Novinky z NOVY