GALERIE: Bezruký pekař, upír nebo anděl: Která z 10 filmových proměn Nicolase Cage je ta nej?

Aktualizováno 09.12.2016

Nicolas Cage
Zdroj: facebook

Velký talent a všestrannost, tím vyniká hollywoodský herec Nicolas Cage. Jakými podobami si Nicholas za celou svou kariéru prošel?

Nicolas Cage, původním jménem Nicholas Kim Coppola, začal točit filmy už v osmnácti letech. V dětství ho však nikdy nenapadlo, že by se někdy vydal hereckou drahou. Chtěl se věnovat spíše literatuře po vzoru svého otce. Rozhodnutí, že se stane hercem přišlo až po spatření snímku Na východ od ráje z roku 1955, kde jej velmi ovlivnil herecký výkon Jamese Deana. Tento velký talent ohromil Nicholase natolik, že se rozhodl po vystudování American Conservatory Theatre stát hercem.

Cage, který má na kontě značné množství ocenění, se filmovým divákům do paměti vryl zejména jako akční hrdina. Ale nevadí mu ani romance. Připomeňte si 10 jeho zajímavých podob.

 1. V romantické komedii Pod vlivem úplňku si Cage zahrál bezrukého pekaře Ronnyho. V tomto snímku z roku 1987 si zahrál po boku Cher, která ztvárnila bývalou zpěvačku Lorettu. Dvojice zažívá příběh točící se kolem milostných tužeb, jež ovlivňuje měsíc blížící se k úplňku. Romantická komedie získala tři Oskary a byl to jeden z vrcholných snímků 80. let.

Zdroj: Oficiální zdroj/ Profimedia.cz

2. Další zajímavou podobou Nicolase Cage je jeho role z hororového snímku Polibek upíra z roku 1988. Zde se Nicolas Cage, jakožto literární agent z Manhattanu, mění v upíra po jedné milostné noci s tajemnou ženou – upírkou.

Zdroj: Oficiální zdroj/ Profimedia.cz

3. Pro akční film Con Air (1997) hollywoodský herec řádně zapracoval na svém těle. Pořádně napumpoval bicepsy a nechal si narůst dlouhé vlasy.

 4. Už jsme tu měli Nicolase jako upíra, zahrál si dokonce i anděla v neuvěřitelně působivém filmu. Město andělů, to je romantické drama z roku 1998, ve kterém je hlavním hrdinou anděl Seth, který si přeje být pro lidi viditelný, aby jim mohl více pomáhat. Vše ovlivní jeho setkání s doktorkou Maggie (Meg Ryan), která jej vidí a osloví ho. Dvojice spolu tráví příjemné chvíle, avšak Maggie netuší, že Seth je nadpřirozenou bytostí.

Zdroj: Oficiální zdroj/ Profimedia.cz

5.  Ve filmu Lapeni v ráji (1994) si Cage zkusil, jaké to je být na druhé straně zákona, zahrál si totiž zlodějíčka, který s kamarády vyloupil banku.

 6. V dobovém dobrodružném filmu Hon na čarodějnice (2011) se talentovaný herec objevil jako hrdinný křižák, který se vydal na cestu za tajemstvím.

Zdroj: Oficiální zdroj/ Profimedia.cz

7. Cage se dokázal proměnit i v moderátora televizního počasí. Pan Rosnička (2005) je komedie, kde hlavní hrdina balancuje mezi optimismem a depresí.

 8. Jakožto lovec pokladů se Cage snaží oživit historii ve stejnojmenném filmu Lovci pokladů (2007).

 9. Profesor John Coestler, který ze vzkazu z minulosti zjistí, že v něm jsou zakódovány předpovědi významných katastrof. To je Nicolas Cage ve sci-fi dramatu Proroctví (2009).

 10. Další zajímavou roli získal Cage v akčním thrilleru Ghost Rider (2007). Zde ztvárnil motocyklového kaskadéra, který uzavřel smlouvu s ďáblem, aby mohl ochránit svého otce a svou lásku, hranou krásnou Evou Mendes. Smlouva s ďáblem má ale jeden zádrhel, Nicolas Cage se po setmění z kaskadéra mění na Ghost Ridera, který má za úkol lovit démony.

Nicolase Cage můžete vidět ve filmu Ghost Rider již v sobotu 12. 11. od 22:50 na Nově!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE: 

Návrat Terezy Pergnerové na obrazovky Novy! Bude moderovat novou reality show

Z roztomilé slečny třicítkou! Nejznámější role herečky Amandy Bynes a její střety se zákonem!


Novinky z NOVY