Michal Jančařík má po úspěšné operaci další zdravotní problém. Držíme palce!

Aktualizováno 09.12.2016


Oblíbený moderátor Počasí Michal Jančařík nedávno absolvoval transplantaci ledviny. Tři dny na to se ale bohužel dostavily komplikace. Držíme palce, ať vše dobře dopadne!

Po náročném životním období a vážných problémech s ledvinami, kdy se Michalova ledvina mnohonásobně zvětšila a letos v létě praskla, přišla nejdříve dobrá zpráva v podobě transplantace.

„Transplantace zaplať Bůh proběhla skvěle, udělali mi ji ve Fakultní nemocnici v Plzni naprosto perfektně a ledvina musím zaťukat funguje bezvadně. A to i přes komplikace, které už měsíc řeším. Tři dny po transplantaci jsem totiž náhle musel na stejně těžkou a naprosto neplánovanou operaci míchy. Stalo se to, že u míchy praskla céva a vytékající krev na míchu velmi tlačila. Lékaři tlačící krev odsáli, ale tlak na míchu byl velký a způsobil nefunkčnost mých spodních končetin," popisuje moderátor televize Nova.

Naštěstí se podle lékařů pravděpodobně nejedná o trvalý stav. "Vzhledem k tomu, že mícha byla pouze utlačena a nikoli přerušena, je zde poměrně velká šance návratu k chození. O to se zanedlouho budou starat specialisti na spinální jednotce v Motole, kam mě budou z Plzně překládat. Jsem pozitivní a pevně věřím, že rehabilitace bude mít své výsledky i když vím, že je to otázka měsíců," pokračuje optimisticky sny jiného známého moderátora Petra Jančaříka.

Zdroj: TV Nova

"Děkuji především mé rodině, která je mi v tuto chvíli největší oporou, ale chtěl bych poděkovat také všem ve FN Plzeň, se kterými jsem se potkal, speciálně oddělení metabolické JIP, kde se o mě už měsíc starají naprosto úžasně a s úsměvem. A velmi rád bych také zmínil neocenitelné zázemí, které mám v TV Nova. V mé situaci je pro mě obrovsky důležité vědět, že se mám kam vrátit. Děkuji všem zmíněným i všem vám, kteří mi třeba držíte palce,“ dodal jedenačtyřicetiletý sympaťák.

Za celou TV Nova přejeme Michalovi hodně zdraví, sil a brzké uzdravení! Podívejte se na video z letošního července, jaký je Michal Jančařík profesionál.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak vypadal Michal Jančařík jako teenager? Byl to vážně fešák!
Hvězdy Novy jako pohádkové postavy. Takhle je rozhodně nepoznáte!


Novinky z NOVY