7 chyb, kterých jste si ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár určitě nevšimli!

Aktualizováno 03.12.2016

Harry Potter a Ohnivý Pohár
Zdroj: Warner Bros

Filmy o Harry Potterovi způsobily celosvětovou senzaci. Ale je jasné, že u tak nákladného díla, na kterém pracují tisíce lidí, někdo něco přehlédne a tato chyba se dostane i do finálního filmu...

1. Ve filmu se říká, že na hřbitově Cedrika Diggoryho (Robert Pattinson) zabil Lord Voldemort. Ve skutečnosti ho ale zabil Peter Pettigrew alias Červíček (Timothy Spall).


2. Běhm plnění druhého úkolu ve vodě Harryho (Daniel Radcliffe) popálí ďasovci na krku, když však později mluví s Barty Skrkem, má ho v pořádku. V další scéně s Hagridem v lese je ale vidět, že Harry má krk zase popálený.


3. Ve scéně na plese, když Hermiona (Emma Watson) tančí, jsou její boty růžové. Když ale pláče na schodech a boty si sundává, jsou najednou černé.


4. Po splnění druhého úkolu Harry vylézá z vody a Hermiona mu dává přes záda ručník. V dalším záběru ho má na sobě Hermiona zpět a vzápětí můžeme vidět, že ručník se záhadně přemístil zpět na Harryho. Jak je to možné?


5. Když se v jedné ze scén Fred (James Phelps) a George ( Oliver Phelps) ptají Rona (Rupert Grint), jestli už má partnerku na ples, podstrčí mu papírek na kterém je vidět, že text je napsán nahoře, když si ho ale Ron čte, je najednou text napsán ve středu papírku.


6. Ve scéně na hřbitově je po celou dobu vidět přenášedlo vedle Cedricova těla. Když se ale Harry potřebujě přenést, chytne Cedrikovo mrtvé tělo a musí přenášedlo přivolat přenášecím kouzlem, protože je najednou překvapivě hodně daleko. 


7. Ve scéně, kdy vylétne z poháru papírek s Harryho jménem, jsou na papírku vidět linky. Vyrábí se snad v Bradavicích linkovaný pergamen?

Zdroj: Oficiální zdroj

 

A na závěr pár zajímavostí:
Ralph Fiennes (Lord Voldemort), natočil veškeré své scény během pouhých dvou dnů!


Ohnivý pohár je jediný ze všech filmů o Harrym Potterovi, kde nehraje paní Weasleyová (Julie Walters).


Představitel ředitele Kruvalu Igora Karkarova (Predrac Bjelac) žil v roce 2013 v České republice a zahrál si v několika českých seriálech!

Zdroj: oficiální zdroj

Nezapoměňte sledovat tento díl Harryho Pottera v sobotu od 20:20 na Nově! 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE: 

ZAJÍMAVOSTI z Harryho Pottera: Prdící polštářek pro Radcliffa a smlouva o sprostých slovech!

FOTO: Z roztomilé holčičky se stala sexy kočka! Nevinnou tvářičku Zlatého kompasu už stěží uvidíte


Novinky z NOVY