Film BIG EYES! Skutečný příběh, který oklamal celý svět

Aktualizováno 01.12.2016

Big Eyes
Zdroj: oficiální zdroj

Film Big Eyes je šokujícím příběhem o nejkolosálnější umělecké lži. Hlavní role ztvárnili úžasná Amy Adams a Christoph Waltz. Ale to není to nejzajímavější!

Big Eyes, v překladu Velké oči, je drama svérázného režiséra Tima Burtona. Příběh je založený na skutečném příběhu Margaret Keane. Margaret se vdala za Waltera Keana a pod jeho jménem prodávala své obrazy. Tajemné malby, na kterých byly dětské obličeje s velkýma očima, každého očarovaly.


Zdroj: oficiální zdroj


Na přelomu 50. a 60. let dosáhl malíř Walter Keane díky malbám obrovského úspěchu, který dokázal i dostatečně zpeněžit. Walter si užíval ukradenou popularitu skoro deset let. Poté ale nastal problém. Jeho manželka Margaret se rozhodla muže opustit a veřejně se přiznat k autorským právům. Její autorství však Keane popřel a začal se soudit.


Příběh je tak neuvěřitelný, že by se snad ani nedal vymyslet! Jakým způsobem Margaret soudní porotu a s ní i celý svět přesvědčí, že obrazy skutečně malovala ona? A jaké pro ni bylo žít v bouřlivém manželství, ve kterém její muž přijímal ocenění za její práci?

 

Odpovědi na tyto otázky najdete ve vizuálně úchvatném filmu už tuto sobotu od 20:00 hod na Nově!


Novinky z NOVY