Je možné změnit běh života a překonat osud? O tom se nás snaží přesvědčit kultovní film!

Aktualizováno 04.11.2016

Nezvratný osud
Zdroj: Archiv TV Nova

Znáte tento kultovní film naplněný skutečným neštěstím a improvizovanými scénami? Pokud ne, rozhodně se na něj dnes večer nezapomeňte dívat! Co jste o něm určitě nevěděli?

Je těžké říct, zda je dobré vědět či ne, kdy si pro vás zubatá přijde. Alex si však vybírat nemůže a jeho nadání, nebo spíše prokletí, mu dá o sobě poprvé vědět před nástupem do letadla, kterým má letět se svými spolužáky do Paříže – v hlavě se mu promítne děsivá vize. Propadne panice a i se svými kamarády je vykázán z letadla. Nejprve výčitky kvůli zkaženému výletu, ale později vděčnost. Ve chvíli, kdy se letadlo zvedne z ranveje, vyletí do povětří. Ale jak se zdá, ukrást smrtce její oběti se nevyplácí a všichni, kteří z letadla unikli, začnou postupně umírat. Alex s přeživšími se však rozhodne tomuto osudu postavit čelem... Dokáže běh osudu zvrátit?

Podívejte se, které zajímavosti jste o filmu možná nevěděli!

1. Většina postav ve filmu je pojmenována po režisérech či hvězdách z černobílých hororových filmů: Chaney (Lon Chaney), Waggner (režisér George Waggner), Browning (slavný „Dracula“ – režisér Tod Browning), Larry Murnau (F.W. Murnau, režisér filmu Dracula Nosferatu, eine Symphonie des Grauens), Schreck (Max Schreck)
 

Zdroj: Archiv TV Nova


2. Velká část záběrů je ze skutečného pádu a výbuchu letadla TWA Flight 800 z East Moriches na Long Islandu v New Yorku.

3. Když studenti nastupují do letadla, Alex se podívá dolů a vidí zavazadlový vozík s číslem 666.

4. Původní název filmu měl být „Flight 180“.

5. Hudba ve filmu je od Johna Denvera, který zemřel při pádu letadla.
 

Zdroj: Archiv TV Nova


6. Exteriéry domu paní Lewtonové byly zbudovány za pět dnů.

7. Scéna, kdy Carter (Kerr Smith) praští v autě Billyho (Seann William Scott) loktem do obličeje, původně ve filmu být neměla. V den natáčení měl Seann William Scott nateklý ret, a aby se to nějak zamaskovali, přidali maskéři trochu krve a scénáristé vymysleli tuto scénu.

8. V počáteční scéně měl Devon Sawa (Alex) předstírat, že spí. Ve skutečnosti Sawa usnul a spal celé čtyři hodiny.

Zdroj: Archiv TV Nova


9. Po výbuchu letadla následuje záběr na Terry (Amanda Detmer), za kterou je vidět obraz autobusu, který ji následně přibližně v 45. minutě zabije.

10. Původně byli do rolí Alexe a Clear obsazeni Tobey Maguire a Kirsten Dunst!
 

Nenechte si ujít tento napínavý boj o holý život už dnes večer v 22:40 na Nova Cinema!

 

Nepřehlédněte:

ZAJÍMAVOSTI z Harryho Pottera: Prdící polštářek pro Radcliffa a smlouva o sprostých slovech!

FOTO: Z roztomilé holčičky se stala sexy kočka! Nevinnou tvářičku Zlatého kompasu už stěží uvidíte


Novinky z NOVY