ANKETA: Nejslavnější role krásné Sandry Bullock? Ve kterém filmu se vám líbila nejvíc? Hlasujte!

Aktualizováno 20.11.2016

Howard Payne v Nebezpečná rychlost
Zdroj: Oficiální zdroj

Sandra Bullock (52) se v současnosti řadí mezi nejúspěšnější herečky Hollywoodu. V roce 2014 jí časopis Forbes dokonce postavil na první místo žebříčku nejúspěšnějších amerických hereček.

Proč byla v roce 2014 tak úspěšná? Bullock si totiž za pouhý rok dokázala vydělat neuvěřitelných 51 milionů dolarů a porazila i takové hvězdy jako Angelinu Jolie nebo Jennifer Aniston. Překvapením tedy je, že její herecká kariéra nezačínala nijak slibně. Podívejte se na nejznámější role krásné herečky a hlasujte, kterou máte nejraději!

 

Zdroj: Profimedia

 Herečka se narodila v roce 1964 ve Virginii učiteli zpěvu a operní zpěvačce. Vzhledem k tomu, že maminka byla německého původu, žila Sandra střídavě v Německu a v USA. Rodina se ale nakonec přestěhovala do Washingtonu a Bullock coby mladá dívka začala studovat střední školu ve Virginii. Po absolvování v roce 1982, začala studovat herectví na univerzitě v Severní Karolíně a po úspěšném absolvování se přestěhovala do New Yorku, kde začala svou hereckou kariéru.

Zpočátku se ale herečka setkala spíše s neúspěchem v podobě malých, nevýrazných rolí, které jí moc pozornosti nepřinesly. Změna přišla až s malou, ale působivou rolí v akčním trháku Sylvestera Stalloneho ´Demolition man.´ Bullock si zde střihla postavu policistky Huxleyové a konečně tak odstartovala svou hvězdnou kariéru.


Herečka ve snímku Slečna drsňák

Zdroj: Nova.cz

Agentka FBI Gracie Hartová se stala mediální hvězdou, ale velmi jí to komplikuje práci. Proto souhlasí, že se stane „novou tváří FBI“ a bude zastupovat úřad na veřejnosti a v médií. Možná komediálně nejpovedenější role Sandry Bullock.
 

Herečka ve snímku Demolition man

Zdroj: Profimedia

Právě díky snímku ´Demolition man´ si herečky všiml režisér Janu de Bont, který jí bez váhání obsadil do role vystrašené cestující Annie, která pomáhá zachránit posádku autobusu před bombovým útokem. Bullock se ve snímku objevila po boku Keanu Reevese a dokázala, že je opravdu talentovaná herečka, která se popere i s rolí v úspěšném akčním thrilleru.


Sandra Bullock ve filmu Nebezpečná rychlost

Zdroj: Oficiální zdroj


Nezpomaluj nebo zemřeš! Nejúspěšnější akční film roku 1994! Pevně se držte, běh napínavých scén, odvážných kaskadérských výkonů, neočekávané romance právě začíná, ve filmu, který budete chtít vidět znovu a znovu. Jack Traven, policejní specialista, který je poslán, aby zneškodnil bombu umístěnou pomstychtivým vyděračem na autobus.
 

Sandra Bullock ve filmu Gravitace

Zdroj: Archiv TV Nova

Jedním z posledních snímků, ve kterém se Sandra Bullock objevila, je divácky oblíbený vědeckofantastický film Gravitace. Herečka v něm ztvárnila hlavní roli lékařky Ryan, která se ve společnosti vesmírného veterána vydává na svou první vesmírnou misi, při které ale dojde k nečekané katastrofě. Za tuto roli byla Bullock dokonce nominovaná na Oscara v kategorii ´Hlavní herečka.´

Sandru Bullock sledujte už dnes večer na TV Nova ve filmu Slečně drsňák 2. Od 20.00 na Nova Cinema.

Hlasujte, který film se Sandrou Bullock máte nejraději!
 

 


Novinky z NOVY