Druhý díl Harryho Pottera: Nejdražší kulisa, obří figuríny i tragédie před premiérou

Publikováno 07.01.2022


Sága o Harry Potterovi uchvátila celý svět a není snad žádné dítě, které by slavného čaroděje neznalo. Nedávno také uplynulo dvacet let od premiéry prvního dílu, a i po tak dlouhé době si Harry Potter nachází nové a nové fanoušky. Natáčení každého filmu doprovázely zajímavosti, které by fanouškům neměly uniknout. A jinak tomu nebylo ani u druhého snímku Harry Potter a Tajemná komnata.

Harry Potter musí po prvním roce stráveném v Bradavicích odjet na léto zpět ke svým příbuzným. Zachránit se ho rozhodne Ron, který pro něj se sourozenci přiletí v otcově létajícím autě. To také Ron s Harrym použijí, aby se dostali do Bradavic. Později se ve škole objeví na zdi rudý nápis, který hlásá, že Tajemná komnata je znovu otevřena a nepřátelé dědice by se měli mít na pozoru. Ve škole se začnou dít další věci a Harryho, Rona i Hermionu čeká náročný rok, ve kterém se budou muset postavit nejhoršímu nepříteli…

Zdroj: Archiv TV Nova

​Natáčení druhého pokračování se opět ujal režisér Chris Columbus a v hlavních rolích se vrátili oblíbení herci. Novou postavou je profesor Zlatoslav Lockhart, kterého ztvárnil herec Kenneth Branagh. Tvůrci ale měli roli nejdříve nabídnout Hugh Grantovi, ten ji však odmítl. O roli se ucházel také Jason Isaacs. Režisér mu však nabídl postavu Luciuse Malfoye, kterou herec hrát nechtěl. Nakonec se pro ni rozhodl a byl za to rád.

Auto, se kterým Ron zachrání Harryho před příbuznými, mělo stejnou barvu a byl to stejný model, se kterým jezdila spisovatelka J. K. Rowlingová za mlada. Během natáčení scény s vrbou mlátičkou a autem, ve kterém letí Ron s Harrym, bylo zdemolováno až čtrnáct vozů. V učebně lektvarů se zase nacházelo až 1000 pravých lahví. Ty, které byly použity, obsahovaly pouze polévku.

Nejdražší kulisou filmu byla kancelář profesora Brumbála. Tvůrci tím chtěli ukázat, jak úžasný a uznávaný čaroděj to byl. Doupě, ve kterém bydleli Weasleyovi, bylo pro natáčení skutečně postaveno, a to poblíž vesnice Alnwick v Dorsetu. Ve scéně, kdy zkameněly postavy po střetnutí s baziliškem, byli herci nahrazeni figurínami životní velikosti.

Zdroj: TV Nova

​Smutek zažili herci, štáb i fanoušci několik týdnů před premiérou filmu. Představitel Albuse Brumbála herec Richard Harris podlehl nemoci, se kterou bojoval už během natáčení. V dalších dílech ho nahradil Michael Gambon.

Film Harry Potter a Tajemná komnata si nenechte ujít v sobotu 8. ledna ve 20:20 na Nově, reprízu si můžete pustit 9. ledna od 15:00 na Nova Cinema. Více filmů najdete na Voyo!


Novinky z NOVY