Jak měl původně vypadat Kong: Ostrov lebek? Film prošel před natáčením velkou změnou!

Publikováno 04.01.2022


Strhující snímek Kong: Ostrov lebek je zasazený do roku 1971. Zabývá se expedicí, kterou tvoří nesourodý tým vojáků, badatelů a dobrodruhů. Všichni se spojí, aby prozkoumali tajemný a krásný ostrov kdesi v Pacifiku. Společně se vydají na místo, jež není zanesené na žádné mapě. Výzkum se ale krátce po příletu změní v nebezpečný boj o přežití a útěk z prapůvodního Ráje, ve kterém není pro člověka místo...

Zajímavosti o filmu:

– Režisér Jordan Vogt-Roberts film pojal vskutku z trochu jiné stránky. Jako první nepoužil v adaptaci žádné dinosaury. Ti jsou přitom za normálních okolností obvyklými obyvateli Ostrova lebek. Jordan místo nich raději do filmu zařadil zcela nově vytvořenou faunu.

– Na dinosaury si člověk ale během sledování filmu přece jen vzpomene. Nejenže byli dříve obyvateli Ostrova lebek (důkazem je přítomnost lebky triceratopse), ale jedna scéna až příliš nápadně připomíná stromovou scénu s brachiosaurem z prvního Jurského Parku. Ano, je to noční scéna setkání Toma Hiddlestona a Brie Larson s Kongem na útesu.

– Ačkoliv se chtěl Vogt-Roberts od původního filmu spíše oprostit, narážky si neodpustil. Například oblečení Johna Goodmana (Bill Randa) je replikou oblečení, které měl na sobě herec Robert Armstrong (Carl Denham) ve filmu King Kong z roku 1933.

– Jak měla původně vypadat úvodní scéna filmu? Místo střetu amerického a japonského letce došlo na půdě Ostrova lebek ke konfliktu celých vojenských jednotek. Střet měla vyrušit obří opice připomínající King Konga. Vojáci v této scéně společnými silami opici usmrtili, čímž měl Vogt-Roberts v úmyslu šokovat diváky. Chtěl v nich vyvolat zmatení z toho, že hlavní protagonista filmu hned na začátku zemřel. Poté se měl na scéně objevit pravý Kong a obě jednotky (kromě dvou vojáků) zlikvidovat.

– Původně měli ve filmu hrát také Michael Keaton a J. K. Simmons, ale poté, co se odložilo natáčení, museli projekt zrušit.

Akční trhák Kong: Ostrov lebek si nenechte ujít v úterý 4. 1. 2021 od 20:20 na Nově. Přes 2000 filmů a seriálů v češtině, oblíbené pořady dříve než v TV, nejlepší sportovní přenosy, a to vše bez reklam a závazků – najdete na Voyo!


Novinky z NOVY