Mít tak šanci udělat v životě něco jinak! To je film Probudím se včera

Aktualizováno 05.11.2016

Probudím se včera - 1
Zdroj: Archiv TV Nova

Říkáte si, že byste zpětně v životě udělali některé věco jinak? Film Probudím se včera, v hlavní roli s Jirkou Mádlem, vám takovou šanci dá!

Film poskytne divákovi jedinečnou a originální zápletku, kdy je věčně svobodnému učiteli češtiny Petrovi, umožněno cestovat v čase a napravit tak svůj život. Petrovi, kterého hraje Filip Blažek, se totiž nedaří udržet si jediný vztah. A protože léta běží a rodiče se dokonce sází, jak dlouho synkovi každá další partnerka vydrží, hledá hlavní postava způsob, jak změnit svá životní rozhodnutí. Speciálně jedno!

Petr totiž propásl příležitost, říct na střední škole své vysněné dívce, že ji miluje. Eliška se tak stane další ústřední postavou. Češtinář Petr ji považuje za svoji životní lásku. Vratí se v čase do roku 1989, aby tuto chybu napravil. Podaří se mu svá rozhodnutí změnit?

Zdroj: Archiv TV Nova

Ve filmu se vtipně prolínají zkušenosti hlavní postavy ze současností a minulostí. Doslova tím vytáčí svoje středoškolské profesory. Zvlášť povedenou scénu sehrál Filip Blažek se svým bývalým profesorem češtiny, kterého bravurně hraje Viktor Preiss. Ten totiž netuší, že svého žáka motivoval natolik, že se za pár let sám stal učitelem jeho předmětu.

Všímavému divákovi jistě neunikne chybička, která se režisérovi snímku do filmu vloudila. Ve scéně, která nás vrací do roku 1989, jde Petr (Jirka Mádl) s Eliškou (Eva Josefíková) do kina na Hříšný tanec. Ten měl ale premiéru až o několik týdnů později, než na něj oba hlavní hrdinové šli.

Zdroj: Archiv TV Nova

Oblíbená herečka Zlata Adamovská, si ve filmu zahrála profesorku chemie a matematiky. Prozradila, že tyto předměty vyloženě nesnášela, a tak roli ráda přijala.

Na natáčení scény, kdy se Jiří Mádl snaží chytit králíka, byly použiti dokonce tři zástupci domestikovaného  zvířete. Jeden "běžící", jeden "pomalejší" a jeden dokonce "stojící"! O herci je totiž známo, že není příliš velkým milovníkem zvířat.

Zdroj: Archiv TV Nova

Podaří se Petrovi získat svou lásku Elišku? A jaký vliv, na něj budou jeho cesty do minulosti mít?

Snímek Probudím se včera si nenechte ujít v sobotu 8. 10. ve 20:20 na Nově!

Nepřehlédněte:

5 nejslavnějších podob Johnnyho Deppa. Hlasujte, kterou máte nejraději!

Dokonalá iluze, nebo loupež století? Podívejte se, kdo Podfukářům radil, jak oklamat publikum i FBI!


Novinky z NOVY