Dokonalá iluze, nebo loupež století? Podívejte se, kdo Podfukářům radil, jak oklamat publikum i FBI!

Aktualizováno 11.03.2022

Podfukari - 2
Zdroj: Archiv TV Nova

Americký snímek s příznačným názvem Podfukáři pochází z dílny režiséra Louise Leterriera a nejen jeho hvězdné herecké obsazení nadchlo celou řadu diváků. Film je nabitý dokonalými iluzionistickými triky, nad kterými zůstává rozum stát. Podívejte se, co se dělo při natáčení a jak se herci učili jedinečným trikům!

Poté, co je čtveřice iluzionistů neznámým mužem svedena dohromady, začíná spolu vystupovat pod názvem "Jezdci". O rok později skupina předvádí v Las Vegas kouzlo s názvem "Vyloupíme vaši banku" a z obecenstva je vybrán majitel účtu u banky Crédit Républicain de Paris. Kouzelníci ho teleportují do trezoru banky a pomocí odsávání klimatizace z trezoru vysají peníze, které pak rozpráší na ohromené publikum.


Ve chvíli, kdy se ale ukáže, že jejich show nebyla pouze ukázkou špičkové magie a k vyloupení francouzské banky během jejich vystoupení opravdu došlo, začíná pro geniální kouzelnickou čtyřku napínavý souboj s vyšetřovacím týmem, který tvoří agent FBI Dylan Rhodes (Mark Ruffalo) a jeho něžná posila Alma Dray (Mélanie Laurent).
 

V hlavních rolích Podfukářů se představí charismatický Jesse Eisenberg, Isla Fisher, Woody Harrelson, Dave Franco a Michael Cain v roli mocného finančního magnáta, který zdá se, ví o plánech hlavních hrdinů víc, než by se na první pohled zdálo.

 

Zdroj: Archiv TV Nova

 

Zajímavosti z natáčení:

1. Herečka Isla Fisher se při natáčení kouzelnického triku ve vodní nádrži začala topit, když se jí zasekl řetěz. Nic netušící štáb si myslel, že hraje svojí roli. Nakonec ji z nádrže musel pomoct jeden z kaskadérů.
 

2. Jako konzultant spolupracoval na natáčení filmu David Copperfield.


3.
Michael Caine strávil jednu noc během natáčení zamčený v šatně. Caine v ní usnul a neslyšel režiséra ukončit natáčení, přičemž celý štáb si myslel, že Caine odešel již dávno domů, a proto celý plac zamkli. Ven se dostal až druhý den ráno.
 

4. Jesse Eisenberg řekl, že jednou z nejdůležitějších věcech na práci kouzelníka je vyrovnat se s nepříjemnými pocity, že publiku lžete.


5.
Autoři snímku se prý dlouho dohadovali, zda ve filmu odhalit, jak se některé triky dělají.


6.
Herci dělali většinu kouzel sami, téměř vůbec se nepoužívaly triky s kamerou. Všichni absolvovali několikatýdenní kurzy u známých iluzionistů a Isla Fischer studovala podrobně stará Houdiniho úniková čísla.

 

Film Podfukáři můžete sledovat online na Voyo.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Život a smrt, láska a nenávist, naděje a zrada. Film 10 000 př.n.l. však slibuje ještě víc!

NÁVOD PRO KAŽDÉHO: Matouš Ruml z Comebacku prozradí, jak sbalit jakoukoliv holku!

Postradatelní, dárek od Sylvestera Stallona pro milovníky "akčňáků". Tady je jeho tajemství!


Novinky z NOVY