Představitel Adama: S kým tvoří pár a proč málem přišel o prsty?

Publikováno 24.11.2021


Matěj Petrák ztvárňuje v Panu profesorovi středoškoláka Adama, i když v reálu mu je už třiadvacet let. V seriálu nyní řeší docela zásadní věc, která by každého druhého v jeho kůži pořádně rozhodila. On sám si prošel v minulosti také hodně náročnými chvilkami, kdy mu hrozila dokonce i amputace prstů.

Matěj Petrák, jenž má středoškolská léta už dávno za sebou, je nyní na magisterském studiu na katedře nonverbálního divadla HAMU. Kdo by čekal, že má za sebou již konzervatoř, velmi by se mýlil. Matěj odmaturoval na střední zdravotnické škole, kde si vybral obor nutričního asistenta.

K divadlu a herectví se tento rodák z Ostravy dostal díky rodičům. „Máma se věnuje dramaterapii a vyučuje literárně dramatický obor na ZUŠ, to samé už dělá i moje starší sestra. Já jsem chodil do dramaťáku od svých šesti let, nejvíc mě lákalo obecně herectví, cirkus, kaskadéřina. Nadšení pro pohyb mám asi trochu po tátovi, který učí šerm na ostravské konzervatoři a k tomu dělá zbrojíře v Národním divadle,“ vysvětlil Adam. 

Rodiče si s ním ale už od malička pěkně užili. O úrazy u něj totiž nebyla nouze. „Začalo to, když mi byl přibližně jeden rok. Tehdy jsem si natolik popálil prsty žehličkou, že lékaři navrhovali amputaci. Rodiče ale trvali na záchraně prstů a nakonec se to i podařilo, i když to nebylo jen tak. V nemocnici mi poraněnou ruku přišili k břichu, aby se kůže zregenerovala. Ale já jsem si to během chvíle vytrhl. Tak mi začali dávat léky na zklidnění. Jenže mi jich dávali až moc, takže mě pak museli dostávat z jakési závislosti,“ prozradil herec. Kromě tohoto zranění měl také zlomené obě ruce a v rámci akrobacie a bojových sportů měl přelámaný nos nebo vykloubené prsty.

Zdroj: TV Nova

​Přestože nyní účinkuje v Panu profesorovi, jeho srdeční záležitostí je divadlo. „Jsem v cirkusovém souboru Losers, spolupracuji jako mim s Laternou magikou a divadlem Minor. Soustředím se na pantomimu, akrobacii a klaunérii.“ Kromě toho ho nyní čeká magisterské představení.

Stejně jako v seriálu je tenhle sympaťák zadaný i v reálu. Chodí už několik let s herečkou Michaelou Petřekovou a ve vztahu je moc spokojený. A co plánuje do budoucna? „Rozhodně se chci věnovat nadále pantomimě. A jsem velmi vděčný, že můžu spolupracovat například s Radimem Vyzvárym,“ dodal Petrák.

Matěj Petrák bude řešit coby Adam neplánované těhotenství své dívky ve dvanáctém díle seriálu Pan profesor, který vysílá TV Nova ve čtvrtek 25. listopadu od 20:20. Epizodu si můžete pustit nyní na Voyo!


Novinky z NOVY