Mít takové sousedy není snadné! První ochutnávka z minisérie Jitřní záře je tady

Publikováno 03.11.2021


Natáčení minisérie inspirované skutečnými případy s názvem Jitřní záře – Dá se žít mimo systém? je v plném proudu. Diváci se na ni mohou těšit už na jaře na Voyo. Jak si práci na projektu užívá představitelka hlavní postavy Petra Bučková?

Minisérie sleduje příběh rodiny Junkových, kterým sociálka odebere osmiměsíční dceru, protože alternativní život vyznávající rodina jí dala „nepovolené” jméno Jitřní záře. Po zásahu ombudsmanky se holčička rodině vrátila, ale kauza už si žije vlastním životem. 

Hlavní ženské role se ujala herečka Petra Bučková. Co o své roli už teď prozradila? „Je to magistra, která se rozhodla odejít s přítelem na vesnici a zkusit tam žít. Jsme milující pár, který ale není snadný soused,“ nastínila Bučková.

Na scénáři ji zaujalo, že není černobílý. „Každá z postav má svoji pravdu, je to strašně silný příběh několika lidí,“ myslí si. Ona sama by si život mimo systém dokázala představit. „Očaruje vás to, ale je dobré se potom probrat. A je to obrovská dřina,“ zakončila.

Minisérii můžete sledovat už na jaře příštího roku na Voyo. V hlavních rolích příběhu inspirovaném skutečnými událostmi se objeví Jan Plouhar, Petra Bučková, Veronika Žilková, Pavel Nový, Pavel Zedníček a další. Natáčí se na Prachaticku a v Praze.


Novinky z NOVY