Esmeralda, Valentýna či Rosalinda. Jak dnes vypadají hrdinky slavných telenovel?

Publikováno 25.10.2021

Esmeralda
Zdroj: TV Nova

Romantika, drama i nečekané životní situace – to vše nabízí oblíbené telenovely, které se staly populární nejen v latinskoamerických státech, ale dorazily před několika lety také do České republiky. Diváci tak mohli prožívat osudy slepé dívky Esmeraldy, květinářky Rosalindy nebo Milagros, která měla hodně prořízlou pusu. Víte, jak vypadají hrdinky dnes?

Od 90. let mohou čeští diváci sledovat na televizních obrazovkách telenovely, které jsou populární především v Latinské Americe, ale některé z nich vznikly také v Turecku nebo ve Španělsku. Své místo si našly i v Česku. Diváci tak mohli prožívat romantické linky hlavních hrdinů, životní situace, do kterých se postavy dostaly, nebo drama či napětí.

Leticia Calderónová

Zdroj: TV Nova

​​První telenovela, kterou vysílala TV Nova, byla Esmeralda. Příběh slepé díky, která žila v chudých podmínkách a zamilovala se do krásného doktora José Armanda (Fernando Colunga), měl až 137 dílů. Esmeralda s Josém museli překonat několik překážek, které jim bránily v jejich vztahu. Esmeraldu hrála herečka Leticia Calderónová (53). Tato role jí přinesla obrovskou slávu a objevila se v dalších telenovelách, například Labyrinty vášně.

Thalía

Zdroj: TV Nova

​Květinářka Rosalinda se zamiluje do mladého pianisty Fernanda José Altamirana del Castillo. Jejich láska jim ale nebude souzena, a tak jako většina hrdinů telenovel o ni budou muset bojovat. V hlavní roli se představila Thalía (50), která se věnuje především zpěvu, což jí vyneslo nominaci na Billboard Latin Music Awards nebo na cenu Grammy. Se svým manželem Tommy Mottolou má dvě děti a žije s ním v americkém Connecticutu.

Natalia Oreiro

Zdroj: TV Nova

​​Herečka a zpěvačka Natalia Oreiro (44) zažila průlomový bod v kariéře, když získala roli Milagros v telenovele Divoký anděl. Ze sirotčince se dívka dostala do domu bohaté rodiny Di Carlových, kde se potkává se svou osudovou lásku Ivo Di Carlem (Facundo Arana). Divoký Anděl přinesl slávu oběma hercům a společně si zahráli zamilovaný pár také v telenovele Jsi můj život. Natalia Oreiro se dále objevila v seriálu Kachorra nebo ve filmu Argentinka v New Yorku, který se stal v Argentině velmi populární. A dokonce navštívila i Prahu na svém evropském turné s prvním albem Natalia Oreiro.

Natalia Streignardová

Zdroj: TV Nova

​Venezuelská herečka s německými kořeny Natalia Streignardová se proslavila telenovelou Má tlustá Valentýna, kde si zahrála baculatou dívku, která se zamilovala do svého bratrance Orestese. Herečka se objevila také v telenovele Osudová láska nebo La Tormenta. Má tři děti a v jednapadesáti letech vypadá fantasticky.

Ana María Orozcová

Zdroj: TV Nova

​Ana María Orozcová (48) je kolumbijská herečka, která se proslavila telenovelou Ošklivka Betty. Za roli získala hned několik cen a slávu, která ji přenesla také na divadelní prkna nebo na filmová plátna. Telenovela měla 169 dílů a po hereččině boku se objevil Jorge Enrique Abello. Se svým druhým manželem má herečka dvě dcery.

Telenovely se staly oblíbenými také v Turecku. Na Nova Lady můžete sledovat od pondělí do pátku Moji sladkou lež, kde uvidíte příběh tatínka Nežata (Furkan Palalı), kterého opustila žena a nechala ho samotného s dcerou Kairou. Tatínek své dceři namluvil, že maminka odjela do Afriky. Jenže se blíží Kaiřiny šesté narozeniny a Nežat se dostane do úzkých. Kaiře totiž slíbil, že se na oslavě její maminka určitě ukáže. Náhoda mu do cesty přivede Sunu (Aslı Bekiroğlu) a domluví se s ní, že roli maminky sehraje ona...

Moji sladkou lež si nenechte ujít na Nova Lady, ale také ji najdete na webu Nova PlusVoyo! Co všechno můžete sledovat na nové stanici Nova Lady a jak ji naladíte, to se dozvíte zde.


Novinky z NOVY