Gilmorova děvčata startují na Nova Lady. Kdo si v seriálu málem nezahrál?

Publikováno 22.10.2021


Úspěšný americký seriál Gilmorova děvčata oslavil nedávno dvacet let od svého prvního vysílání. A i po těch letech je mezi diváky stále oblíbený. Kdo by neznal Lorelai a Rory, které jsou proslulé svým humorem, podivným apetitem a také netradičním způsobem řešení situací. Jak by ale seriál vypadal, kdyby tvůrci do něj obsadili úplně někoho jiného?

V sobotu 23. října startuje na stanici Nova Lady oblíbený seriál Gilmorova děvčata, který si získal srdce miliony diváků po celém světě. V hlavních rolích se představily herečky Lauren Grahamová a Alexis Bledelová. Role matky a dcery jim padly jako ulité. Většina fanoušků by si ani neuměla představit, že by je hrál někdo jiný. O postavu Rory se přitom původně ucházela herečka Liza Weilová, která nakonec získala roli Paris Gellerové. Ta v příběhu neměla vůbec být, jenže tvůrcům se herečka tak moc líbila, že pro ni vymysleli novou postavu.

Zdroj: Archiv TV Nova

​Podobně tomu bylo u nejlepší kamarádky Lorelai a kuchařky hotelu U Vážky Sookie St. Jamesové, kterou ztvárnila herečka Melissa McCarthyová. V této roli se prý měla objevit jiná herečka, a to Alex Borsteinová. Ta však o možnost hrát v Gilmorových děvčatech nepřišla. Zahrála si epizodní roli harfistky a později slečny Celine, stylistky Emily Gilmorové – matky Lorelai.

Rory a Lorelai byly známe tím, že často pily kávu. Herečka Alexis Bledelová ale tento nápoj nemá ráda, takže si místo toho dávala do hrníčku vodu. Hrdinky také rády jedly, proto měly herečky během natáčení scén připraveny hromady jídla. Grahamová i Bledelová ale nikdy nesnědly všechno. Jídlo plivaly do připravených kyblíků. Grahamová a Scott Patterson, který hraje postavu Luka Danese, se také rozhodli přestat kvůli svým rolím kouřit. Chtěli držet krok s rychlými dialogy.

Zdroj: Archiv TV Nova

​V seriálu se můžete také těšit na herečku Kelly Bishopovou, která hrála například ve filmu Hříšný tanec, Edwarda Hermanna, známého z filmu Přes palubu nebo Sám doma a bohatý, nebo na Jareda Padaleckiho, který hrál v seriálu Lovci duchů. 

Nenechte si ujít seriál Gilmorova děvčata od soboty 23. října od 16:40 na Nova Lady. Jak stanici naladíte a na co se dalšího můžete těšit, to zjistíte ZDE.


Novinky z NOVY