Profesorka z Harryho Pottera zazářila v populárním seriálu! Jak zasáhne do děje Panství Downton?

Publikováno 18.10.2021


Herečka Maggie Smithová se proslavila rolí v oblíbené sáze o čarodějnickém učni Harry Potterovi, kde si zahrála postavu profesorky Minervy McGonagallové. Tato výborná herečka ale zazářila také v seriálu Panství Downton, který můžete sledovat na novém kanálu Nova Lady. A s její postavou nuda rozhodně nebude!

Talentovaná televizní, filmová i divadelní herečka – to je Maggie Smithová, která za svůj život získala dva Oscary, ceny Emmy nebo BAFTA. Objevila se v řadě filmů, například Báječný hotel Marigold, Sestra v akci nebo Univerzální uklízečka. Nezapomenutelná byla i její role profesorky Minervy McGonagallové, která byla sice přísná, ale spravedlivá. Vždy stála na straně dobra.

Zdroj: Profimedia

Před několika lety si herečka prošla těžkým obdobím, kdy jí byla diagnostikovaná rakovina prsu. V té době natáčela další pokračování Harryho Pottera a musela chodit na chemoterapie. Herečka přiznala, že to pro ni bylo velmi náročné natáčení a často se necítila dobře. Nakonec se ale Smithové podařilo zákeřnou nemoc porazit.

Později se oblíbená herečka stala součástí seriálu Panství Downton, kde si opět získala srdce miliony diváků. Violet ztvárnila fantasticky. Postava silné ženy, která se nebojí mít svůj názor a za každou cenu poslední slovo, je další nezapomenutelnou rolí Smithové. 

Zdroj: Archiv TV Nova

​​Panství Downton je populárním seriálem, který byl vysílaný po celém světě. Sleduje příběhy členů britské aristokracie a jejich zaměstnanců v období před první světovou válkou. Diváci se mohou těšit na zajímavé dějové linie, napětí, vztahové zvraty a skvělé herecké výkony. Seriál získal hned několik ocenění.

Nenechte si ujít Panství Downton na nové stanici Nova Lady, a to vždy od pondělí do čtvrtka ve 20:30. Epizody najdete také na webu Nova Plus. Co dalšího vás na stanici čeká a jak ji naladíte, to se dozvíte ZDE.


Novinky z NOVY