7 nejoblíbenější seriálů z lékařského prostředí! Který je ten váš? HLASUJTE pro svého favorita!

Aktualizováno 26.08.2016

Lékařské seriály
Zdroj: TV Nova

Lékařské záhady, nemocniční prostředí nebo urostlí doktoři? Jaký seriál či jeho představitel je vaším oblíbencem? Podívejte se, co jsme pro vás vybrali a dejte svůj hlas!

Snad každý z nás určitě někdy viděl nebo je pravidelný divákem seriálu z prostředí, kterému se v reálném životě snažíme co největším obloukem vyhnout. Ať už je to zvědavost nebo vás přímo fascinuje práce lékařů a občas i děsivé scény, máte v televizi rozhodně z čeho vybírat. Podívejte se a hlasujte, který ze seriálů je pro vás ten TOP!

1.Ordinace v růžové zahradě

Bezesporu jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších českých seriálů, který provází své diváky již od roku 2005. Příběhy ze života lékařů, boj o životy jejich pacientů, ale i soukromé války s osudem. To vše jsme mohli sledovat již od prvního dílu. Přesto, že se seriálové postavy od počátku již několikrát obměnily, na zajímavosti a napínavosti zde rozhodně neubylo. Naopak, příběhy nejen lékařů se neustále zamotávají a čekají nás jistě zajímavé zvraty!

 

Zdroj: TV Nova

 

2. Doktoři z Počátků

Seriál z prostředí malebné vesničky si jistě našel hodně příznivců. Martin Stránský alias MUDr. Ota Kovář se rozhodl vyměnit prostředí kamenické nemocnice a utéct tak svým životním zklamáním. A bylo na co koukat! Herecké výkony jeho kolegů Václava Postráneckého, Lenky Termerové nebo Martina Písaříka byly opravdu nezapomenutelné.


 

3. Dr. House

Sarkasmus a důvtip kam se podíváte! Fenomenální dramatický seriál, ve kterém neotřelým způsobem kraluje Hugh Laurie, je opravdu originálním kouskem americké produkce. Dr. Gregory House totiž není zrovna typický lékařem. Úcta k autoritám či soucit k pacientům opravdu není jeho styl, ale to mu na oblíbenost jen přidává. Dramatické lékařské případy a způsob, jak si s nimi House a jeho tým poradí, jsou vždy originální. Nechybí zde ani milostné zápletky, které jsou stejně jako jednotlivé případy opět pořádně okořeněné!

Zdroj: oficiální zdroj

4. Doktorka z Dixie

Oblíbený seriál nejen mladší generace, který nás přenese do krásného malého městečka s názvem BlueBell. Jako velká voda se do místa, kterému vládnou jižanské krásky, sousedská pohostinnost a maloměšťácké společenské akce, přiřítí ambiciózní newyorská lékařka Zoe Hart. I když nedobrovolně, ujímá se zde soukromé ordinace a celé městečko se nestačí divit, čeho je tahle malá osoba schopná! Nejen lékařské patálie, ale i pořádná love story a zlomená srdce, to vše se může stát v malém městečku v Alabamě.

Zdroj: Archiv TV Nova


5. Pohotovost

Dramatický seriál, který se poprvé na obrazovkách objevil roku 1994. Příběhy z pohotovostního oddělení nemocnice v Chicagu si jistě každý dobře pamatuje. A to nejen díky tomu, že si zde zahrál miláček publika George Cloony! Jako další tady zazářil i Noah Wyle či Julianna Margulies.

Zdroj: Profimedia


6. Sanitka

Kultovní český seriál, na který si pamatují nejen starší generace. Napínavé příběhy záchranářů jste mohli sledovat již od roku 1984. Klenoty české filmografie Josef Vinklář, Jaromír Hanzlík, Zlata Adamovská nebo Jiří Bartoška, zasahovali v bílých pláštích tam, kde jich bylo nejvíce potřeba. Neméně úspěšné bylo i jeho pokračování z roku 2013, kde jsme se mohli znovu setkat i s původními postavami.

Zdroj: oficiální zdroj


7. Tělo jako důkaz

Další postavou, která používá v medicíně občas neortodoxní metody, je soudní znalkyně Dr. Megan Huntová. Těžká nehoda ji zabránila pokračovat ve svém povoláním neurochirurga a tak se vyrovnává s novým zaměřením. Nebojácná, drzá a emancipovaná žena se ničeho nebojí a pro vyřešení případu je schopná opravdu čehokoliv.

Zdroj: Archiv TV Nova


 

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Další neodolatelný James Bond? Kdo by to podle vás měl být? HLASUJTE!
STATEČNÍ HRDINOVÉ: Kdo je podle vás nejodvážnější seriálová postava? HLASUJTE!


Novinky z NOVY