Ze zákulisí: Kdo si při natáčení Románu pro pokročilé natrhl zadek?

Publikováno 02.10.2021


Natáčení filmu Román pro pokročilé by se dalo popsat jako pořádná jízda! To platí hlavně v případě představitelů dvou hlavních mužských rolí Marka Vašuta a Mirka Etzlera. I podle režisérky Zity Marinovové bylo tyhle dva náročné na place zkrotit. Který z herců šel do všeho s takovým nasazením, až si přivodil nepříjemné zranění?

Román pro pokročilé představuje v hlavní roli Marka Vašuta jakožto šarmantního Rudolfa, který po rozvodu přijde o majetek i práci a musí se tak přestěhovat ke svému bratrovi Arnoštovi (Miroslav Etzler), se kterým vlastní hotel. Od začátku ale vedou boje s majitelkou vedlejšího hotelu Evou (Jitkou Čvančarovou).

Zdroj: Archiv TV Nova

​Zatímco sukničkář Arnošt žije nespoutaným životem, Rudolf by si klidně raději znovu našel vážnější vztah. A co čert nechtěl, zamiloval se zrovna do Evy. Ano, do té Evy, se kterou si jako konkurence nemohou přijít na jméno. Jenže to oni netuší, protože se jakožto majitelé ještě nikdy naživo nesetkali…

Režisérka Zita Marinovová přirovnala práci na filmu ke krocení divé zvěře. Herci Marek Vašut a Miroslav Etzler se prý totiž do svých rolí vžili natolik, že by materiál jejich improvizace mimo scénář vystačil na další dva filmy.

Zdroj: Nova.cz

​Etzler se navíc vrhl také do kaskadérských scén, což se mu úplně nevyplatilo. Při natáčení pádu ze střechy si totiž nevšiml hřebíků a jak sám řekl, roztrhl si p***l. Herec si také dělal legraci z toho, že vlastně nemusel hrát, protože charakter jeho postavy je prostopášný alkoholik. Stačilo mu proto podle jeho slov čerpat ze své minulosti. A hodně se u toho bavil!

Na českou komedii Román pro pokročilé se můžete těšit v sobotu 2. října 2021 od 20:20 na Nově, nebo v repríze o den později v 16:05 na stejném kanálu. Přes 2000 filmů a seriálů v češtině, oblíbené pořady dříve než v TV a nejlepší sportovní přenosy najdete na Voyo.


Novinky z NOVY