Stín hollywoodských hvězd mu přinesl slávu! Jméno neznáte, tvář ale na 100%! Nebo snad ne?

Aktualizováno 28.08.2016

Freddie Highmore
Zdroj: Archiv TV Nova

Odstávající uši, vyjukaný pohled a rozcuch! V dětství byl k nepřehlédnutí, herecký talent už měl ale od kolébky. Jeho jméno určitě neznáte, viděli jste ale snad všude! Podívejte, jak si s ním pohrála puberta, a že se jí to povedlo!

Čtyřiadvacetiletý rodák z Londýna Freddie Highmore už má na svém kontě řádné úspěchy. Těch dosáhl především jako malý kluk, kdy stál ve stínu zářných hvězd. Dnes je ale jedním z nich. Tak co, že je vám až moc povědomý? Zkuste říct, kde nehrál!

Už v sedmi letech bylo vidět, že z něj jednou bude "pan herec". Dokázal to po boku Heleny Bonham Carter ve filmu Drsný holky (1999). Zde ztvárnil postavu malého syna Sama, který žije se svou svobodnou matkou.

Zdroj: Profimedia


Jeho osudovou filmovou rolí, na kterou si jistě všichni dobře vzpomínají, se stala postava Karlíka ve filmu Tima Burtona, Karlík a továrna na čokoládu (2005). Tuto roli získal díky doporučení Johnnyho Deppa, který zde ztvárnil Willyho Wonku.

Zdroj: Profimedia


Nebylo to však poprvé, kdy se tito dva herci setkali před kamerou. O rok dříve si spolu zahráli ve filmu Hledání Země-Nezemě, kde si právě Johnny Depp všiml, jaká vzkvétající star před ním stojí. Za oba tyto filmy získal Freddie také mnoho ocenění.

Zdroj: Profimedia


Toto herecké "mládě" jsme mohli spatřit také po boku další hollywoodské hvězdy, tentokrát známého gladiátora, Russella Crowea ve snímku Dobrý ročník (2006)

Zdroj: Profimedia


Hlavní roli si pak užil v populárním snímku Arthur a Minimojové, kde hvězdné obsazení opět nechybělo. Zde mohl čerpat zkušenosti například od Roberta de Niro, Davida Bowieho nebo světově známé popové královny Madonny.

Zdroj: Profimedia


Mezi jeho repertoár můžeme zařadit i romantické drama Umění zapadnout (2011), kde si v neotřelém snímku zahrál s Emmou Roberts, neteří slavné herečky Julie Roberts. Freddie jako osamělý adolescent odevzdaný osudu stojí za shlédnutí.

Zdroj: Profimedia


Následovala ještě řada filmů, kde se tento charismatický mládenec objevil. Přesto mezi jeho nejúspěšnější patří ty, kde hraje se svým prvotním mentorem Johnny Deppem. V současné době se již od roku 2013 v hlavní roli objevuje v oblíbeném seriálu Batesův motel. Jednu epizodu z této mysteriózní série napsal dokonce Freddie sám! Tím výčet jeho filmů ale zdaleka nekončí... Kariéru má tento sympaťák našlápnutou skvěle.

Zdroj: Profimedia


A co má tento perspektivní mladý herec v životě rád? Miluje italské jídlo a film Střihoruký Edward (jak jinak).


Zdroj: Profimedia
Nepřehlédnětě!

Další neodolatelný James Bond? Kdo by to podle vás měl být? HLASUJTE!

STATEČNÍ HRDINOVÉ: Kdo je podle vás nejodvážnější seriálová postava? HLASUJTE!

 

 


Novinky z NOVY