Film Bobule inspirovaly skutečné události! Natáčelo se na speciálních místech

Publikováno 10.09.2021

Zdroj: TV Nova

Režisér Tomáš Bařina zvolil pro natáčení komedie Bobule jižní Moravu, kde se nacházejí nejstarší dochované a plně funkční sklípky. Navíc se nechal inspirovat skutečnými událostmi.

V hlavních rolích oblíbené komedie Bobule jsou dva velkoměstem zkažení šejdíři Honza a Jirka, kteří nemají problém kohokoliv podfouknout. Pokus o prodej cizího bytu jim sice vydělá třicet tisíc, o ty však hned přijdou při útěku před policií. Otázkou času je jejich zatčení, a tak se vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u Honzova dědy v rozlehlých vinicích. Když se Honza dozví, že je děda nemocný, rozhodne se mu darovat letenku do Argentiny a slíbí mu, že se postará o jeho vinice. A tak povedené dvojici začíná pracovní dovolená plná vína, žen, ale i problémů. 

Zdroj: TV Nova

Co jste o tomto filmu určitě nevěděli?

Snímek film byl natočen v roce 2008 na jižní Moravě. Natáčelo se ve Valticích, Bulharech, Vrbici a Velkých Bílovicích, kde se nacházejí nejstarší dochované a plně funkční sklípky.

Hlavní postava filmu je inspirována skutečnou osobou, kterou ztvárňuje Kryštof Hádek.

Herecké obsazení je zajímavé tím, že herci v hlavních rolích mají stejně slavné nebo známější sourozence.

Režisér komedie psal roli Honzy přímo pro Kryštofa Hádka.

Na komedii Bobule, která vás zavede do moravské vinice, se můžete těšit v pátek 10. září od 20:20 nebo v repríze v neděli 12. září v 15:50 na TV Nova.

Sledujte filmy podle skutečných událostí online na Voyo. Tisíce filmů v HD kvalitě a bez rušivých reklam. Oceňované zahraniční snímky i česká klasika, a to vše bez reklam!


Novinky z NOVY