Co nevíte o filmu KOUZELNÁ ROMANCE: Šaty vážily 20 kg! A jakou roli hrálo číslo 275?

Aktualizováno 06.08.2016

Kouzelná romance
Zdroj: Profimedia

Pohádka, romantický film, fantasy, muzikál – tím vším se dá definovat tento úspěšný snímek s hollywoodsky hvězdným obsazením. A má pár zajímavosti, o kterých pravděpodobně ani netušíte. Podívejte se s námi na ně.

1. Bohaté svatební šaty, které má na sobě Giselle na začátku filmu, vážily neuvěřitelných 20.4 kg!

Zdroj: Profimedia


2. Představitelka Giselle měla být původně blondýnka. Amy Adams ale producenty zaujala natolik, že se štafeta blond princezen přerušila. A diváci byli touto volbou nadšeni. O roli Giselle se ucházelo 300 dívek a Amy měla číslo 275!
 

• HARRY POTTER: Těchto filmových chyb jste si na 99% rozhodně nevšimli!


Zdroj: TV Nova


3. Všechny hlavní postavy si své pěvecké pasáže odzpívaly samy. Jedinou výjimkou byla Idina Menzel, která ztvárnila filmovou snoubenku Roberta (Patricka Dempseyho).


4. Právnická firma, ve které Robert pracuje, nesla název Churchill, Harline a Smith, což jsou příjmení skladatelů písní k pohádce Sněhurka a sedm trpaslíků (1937).


Zdroj: Profimedia


• Jak DNES vypadají ty nejznámější princezny z pohádek? Poznali byste je?


5.
Ve scéně, kde stojí princ Edward na střeše autobusu, se objevují lidé v turistickém autobuse a smějí se a mávají. Nešlo o komparz, ale o skutečné turisty.
 

6. Při hledání princezny zaklepe princ Edward na dveře číslo 714, což je PSČ Orange County, domova Disneylandu.


7. Ve filmu se objevuje nejedna souvislost s jinými pohádkami. Jde například o polibek z pravé lásky a otrávené jablko jako ve Sněhurce nebo zanechaný střevíček před půlnocí jako v Popelce.


Zdroj: Profimedia


• Zajímavosti o filmu Modrá laguna: Proč byly nahé záběry s Brooke Shields předabované?

 

Kouzelná romance, tento krásný romantický a především magicky pohádkový příběh nás paradoxně nepřenese do světa nadpřirozených věcí, ale přímo naopak. Kouzla, čáry, intriky zlé královny, princeznovské šaty a mluvící zvířátka se totiž přenesou do světa reálného!


Zdroj: Profimedia

Toto spojení klasické pohádky společnosti Disney s příběhem moderního New Yorku je originálním a neotřelým ztvárněním, do kterého se nezamilují jen naše ratolesti, ale bezpochyby i mnozí dospělí. Obvyklý romantický příběh prince a princezny se zde mění v nevšední love story původně naivní princezničky z magického světa v podání Amy Adams a pohledným, možná až příliš racionálním právníkem, Patrickem Dempseym.Zdroj: Profimedia

 

Nepřehlédněte:

ŠTĚPÁNKOVY HOLKY Z BÁSNÍKŮ: Jak dnes tyhle krásky vypadají?

Viděli jste je všechny? TOP 10 nejlepších českých komedií všech dob!

Přečtěte si: TO BYLA POHÁDKA! Podívejte se, jak dnes vypadají herci z Princezny ze Mlejna!


Oldřich Kaiser jako největší mistr převleků. Který vás šokoval nejvíc? HLASUJTE!

 

 


Novinky z NOVY