TOP 10 filmových rolí Toma Hankse: Milujete ho jako Forresta Gumpa nebo snad jako Trosečníka?HLASUJTE

Aktualizováno 22.08.2016

Trosečník s Tomem Hanksem
Zdroj: TV Nova

Toma Hanks, držitel dvou Oscarů, má za sebou celou škálu snímků, od romantických komedií po válečná dramata. Vybrali jsme pro vás deset nejlepších rolí, jež oblíbeného herce nejvíce proslavily.

Forrest Gump ve filmu Forrest Gump


Nejslavnější filmová role amerického herce. Možná nejznámější postava v historii kinematografie. Příběh o retardovaném mladém muži, který byl u zásadních momentů americké historie, dobyl i kina, když celosvětově vydělal kolem 680 miliónů dolarů. Forrest Gump vynesl herci druhého Oscara.

Zdroj: ČSFD


Andrew Beckett ve filmu Philadephia


Postava talentovaného, homosexuálního právníka, jenž v práci zatajil fakt, že je infikovaný virem HIV, vynesla v roce 1993 herci prvního Oscara (rok před Gumpem). Příběh o spravedlnosti a strachu z nemoci natočil oscarový režisér Jonathan Demme (Mlčení jehňátek).

Zdroj: csfd.cz


Josh ve filmu Velký


Díky tomuto snímku se dostal Hanks do širokého povědomí diváků. Hraje zde třináctiletého chlapce, který se druhý den vzbudí jako dospělý. Stane se součástí velké firmy na výrobu hraček, potká ho první velká láska. Díky Hanksovu sympatickému výkonu, kdy předváděl třicátníka s duší dítěte, si budoucí hollywoodská hvězda zasloužila první nominaci na Cenu Akademie.

Zdroj: csfd.cz


Jim Lovell ve filmu Apollo 13


Velkolepé drama na motivy skutečných událostí s legendární hláškou „Houstone, máme problém!“ od režiséra Rona Howarda bylo reprízováno tolikrát, že snad už není co k tomu více dodat. Hanks jako velitel posádky astronautů Apolla 13, která se musela vzdát snu přistání na měsíci a místo toho se vydat na nebezpečnou cestu domů, působil přesvědčivě a i díky němu se tento snímek stává důležitým milníkem kinematografie.

Zdroj: csfd.cz


Kapitán Miller ve filmu Zachraňte vojína Ryana


Začátek dlouhotrvající spolupráce Toma Hankse s režisérem Stevenem Spielbergem. Válečné drama o záchranné misi ve francouzské Normandii, vstoupilo do historie filmu svou dokonalou rekonstrukcí vylodění spojenců u normandských pláží. Hanks si jako velitel operace s cílem přivést domů vojína Ryana vysloužil další nominaci na Cenu Akademie.

Zdroj: Oficiální zdroj


Paul Edgecomb ve filmu Zelená míle


Po Vykoupení z věznice Shawshank přišel režisér Frank Darabont s dalším snímkem podle knihy od Stephena Kinga. Do hlavní role dozorce bloku E, kam se umisťovali vězni odsouzeni k popravě, nemohl obsadit nikoho jiného, než hvězdu devadesátých let, Toma Hankse. Mysteriózní ale i velmi smutný film o nevinnosti sice herci žádnou nominaci od kritiků za výborný výkon nevynesl, nicméně se jedná o jeden z jeho nejlepších filmů.

Zdroj: csfd.cz


Chuck Noland ve filmu Trosečník


Druhá spolupráce s režisérem Robertem Zemeckisem (Forrest Gump) a druhá nominace na Oscara. I když tuto nominaci Hanks neproměnil, nic to nemění na tom, že se jednalo o vynikající One Man Show, která stavěla jen a pouze na výkonu populárního herce.

Zdroj: TV Nova


Viktor Navorski ve filmu Terminál


Steven Spielberg 100x jinak. Kdekdo byl od něj zvyklý na válečné filmy nebo blockbustery typu Indiana Jones. Když se ale podruhé dal dohromady s hrdinou jeho filmu Zachraňte vojína Ryana, vznikla z toho překvapivě romantická slaďárna s absurdním tématem. Postava Toma Hankse se totiž nemohla hnout z letiště a tak tam několik měsíců doslova bydlela.

Zdroj: TV Nova

Zajímavosti o filmu Šifra mistra Leonarda: Proč se musel postavit nový Louvre?


Robert Langdon (Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni, Inferno)


Režisér Apolla 13, Ron Howard, se vydal na dráhu blockbusterů. Přesně tak se dá definovat cesta, jakou tvůrci zvolili při zfilmování známé knižní trilogie Dana Browna. Přestože kritici jsou ohledně dvou dílů rozpačití – třetí díl, Inferno, je ve fázi postprodukce a do kin dorazí na podzim 2016 – stále se jedná o diváckou jednohubku. O to víc, když harvardského symbologa ztělesňuje právě Tom Hanks.

Andělé a démoni: Jaké byly peripetie při jejich natáčení?

Zdroj: Nova.cz


Kapitán Richard Phillips (Kapitán Phillips)


To čekání stálo za to. Už to chtělo nějaký snímek, kde nám Hanks opět dokáže, jakým skvělým hercem je. Ve spolupráci s režisérem Paulem Greengrassem natočili snímek podle skutečné události o přepadení nákladní lodi somálskými piráty. Díky Greengrassovu téměř až dokumentárnímu stylu a Hanksovu skvělému výkonu (nominace na Zlatý glóbus) se Kapitán Phillips zařadil mezi nejlepší filmy roku 2014.
 

Zdroj: Nova.cz

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:


HARRY POTTER: Těchto filmových chyb jste si na 99% rozhodně nevšimli!

 

Jak DNES vypadají ty nejznámější princezny z pohádek? Poznali byste je?

 

Sexy tmavovlásky, ze kterých se vám zatají dech. Která se vám líbí nejvíce?


Novinky z NOVY