Smutný příběh Jakuba: Díky Nadaci Leontinka ale může jezdit na výlety s rodinou!

Aktualizováno 22.08.2016

Nevidomý Jakub - Nadace Leontinka
Zdroj: TN.cz

Patnáciletý Jakub se narodil s nevyvinutýma očima, těžkým mentálním postižením a hyperaktivitou. Kvůli jeho postižení s ním musí neustále někdo být. A jak mu Nadace Leontinka pomáhá?

Jelikož se Kuba neobejde bez pomoci druhých, jeho asistentka Maruška mu pomáhá, jak jen to jde. Odvede ho každé ráno do školy, kde mu přímo ve třídě pomáhá s učením (čtením Braillova písma, počítáním i výrobou speciálních pomůcek). Ačkoli Kuba ví, kde sedí jeho spolužáci, kde najde hřiště, či kudy jít na WC, pořád potřebuje slovní doprovod a dohled. Po škole ho paní asistentka doprovodí na kroužky zpívání, plavání nebo canisterapie.

 


Zdroj: TN.cz

 

Po cestě s ním nacvičuje orientaci v prostoru, samostatnou chůzi, ježdění MHD nebo jednoduchý nákup. Tyto úkoly jsou pro zdravé děti hračkou, pro nevidomého ale výzvou. Stejně tak sportování. Kuba s trasérem pravidelně běhá královéhradeckou RunTour a Nadace Leontinka mu také přispěla na pořízení tandemového kola v hodnotě 47 000 Kč, díky kterému může jezdit na výlety celá rodina.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Skupina Nova a nadace Leontinka přináší nevidomým „Světlo do života“. Pomůžete i vy?

Příběh nevidomé Lucky, který vás dojme! Díky nadaci Leontinka je její život snazší. Pomozte i vy!
 


Novinky z NOVY