STATEČNÍ HRDINOVÉ: Kdo je podle vás nejodvážnější seriálová postava? HLASUJTE!

Aktualizováno 20.08.2016

Kdo je podle vás nejodvážnější herecká seriálová postava?
Zdroj: TV Nova

Některým postavám scénáristé servírují jednu těžkou zkoušku za druhou. My jsme pro vás vybrali několik postav, které si v seriálu museli takovou zkouškou projít. Co vy na to - připadá vám jejich čin odvážný? Koho z nich obdivujete nejvíc?

Jana Chládková z Kriminálky Anděl

Zdroj: TV Nova

Jana, v podání herečky Heleny Dvořákové, se své profesi psycholožky věnovala velmi pečlivě. Občas se ale tak ponořila do případu ostatních, že zapomněla myslet na své vlastní bezpečí.

 

Zdroj: TV Nova

 

První díl čtvrté řady Kriminálky Anděl byl pro Janu opravdu akční. Při službě zastřelila feťáka a pár dní na to byla unesena. S chladnou hlavou začala vymýšlet plán, jak ze zajetí uprchnout. Když se pak na ni útočník vrhnul, musela bojovat o holý život. Herečka o natáčení akčních scén řekla, že pro ni znamenají adrenalin, na který se moc těší. Vrhá se do nich s velkým nasazením - z natáčení této konkrétní scény odešla s velkými modřinami na rukách i na nohou.

 

RANDE se seriálovým fešákem! Kdo by to byl? HLASUJTE 

 

Andrea Blechová z Ordinace v růžové zahradě 2 

Zdroj: TV Nova

„Andrea Blechová je chirurg a záchranářka. Ženská od rány, která si s ničím moc nebere servítky a pravdařka,“ popisuje herečka Klára Cibulková svou postavu. V seriálu Andrea odhalila, že pachatelem, který má na svědomí znásilnění několika dívek v Kamenici, byl záchranář Zdeněk. Neohrožená Andrea ho chtěla jít udat, ale to ji málem stálo život. Zdeněk na ni zaútočil a chtěl se jí zbavit.

 

Zdroj: Nova.cz

 

Skyler van Ruyter z Ulice 

Zdroj: TV Nova

Odvážný není člověk jen když pomáhá někomu jinému nebo čelí nebezpečí, které mu hrozí. Franta se do Skyler zamiloval na první pohled, ve svých sedmnácti s ním Skyler otěhotněla. Co teď? Na Skyler tlačila rodina, aby si dítě nechala vzít. Ona se ale nedala a odvážně si šla za svým - rozhodla se, že si miminko nechá. A to je velmi odvážné rozhodnutí na sedmnáctiletou slečnu!

 

 Hodně POVEDENÁ KLAPKA! Co odbouralo celý štáb?

 

Standa ze seriálu Na vodě

Zdroj: TV Nova

Někdy vám život otravuje zdánlivě jednoduše řešitelná věc. Standovi do života vtrhla jeho tchýně. Měla přijet na pár dní, potom se z toho vyklubal měsíc. Standu doslova mučila, přelepovala mu pusu páskou, aby nechrápal a bouchala střevícem, aby ho vzbudila. Pro svou dceru Laděnku chtěla lepší partii, tak se Standu snažila odradit, jak mohla. Standa se k ní celou dobu choval slušně a jen se trápil. Až v sobě konečně našel odvahu a řekl jí do očí, co si o ní myslí. Nejen že se tchýně zbavil, ale navíc na něm za jeho odvahu Laděnka mohla oči nechat.

 

Petr Hanák z Ordinace

Zdroj: Archiv TV Nova

Občas vám nic jiného nezbyde, než udělat to, co považujete za správné, i když se vám to příčí. V podobných situacích se ocitla i seriálová postava doktora Petra Hanáka, který to opravdu neměl v životě jednoduché. Svou odvahu projevil nejen účastí na misích v Afghánistánu, ale i v boji proti psychickým následkům z nich plynoucí. Jeho životním soupeřem byl i alkohol, kterým se snažil vyřešit své psychické stavy a zklamání života. Rval se o svého syna, o svou pozici v nemocnici a co více, vždy bojoval nejen o srdce žen, na kterých mu záleželo. V současnosti je šťatsně zamilovaný do své kolegyně a manželky doktorky Blechové, ale ani v tomto případě to neměl jednoduché. Jeho životní láska byla doslova v ohrožení života, ale Petr neváhal a pro svou ženu byl schopný opravdu čehokoliv. Dokonce by položil i svůj vlastní život. Ne každý by obětoval tolik, co on!

 

Světlana Nyklová z Ulice

Zdroj: TV Nova


Odvaha má několik podob a několik nám jich předvedla i Světlana. Odchod z rodné země, nový začátek v jiném světě, nepovedené manželství se starostou, které se ke konci proměnilo až v tyranii. A to byl jen začátek. Ze Světlany se díky nástrahám života stala emancipovaná, odvážná žena, která se dokonce pustila i do boje za lepší společnost jako starostka. I jako matka a žena Lumíra Nykla neustále demonstruje to, jak silná a odvážná může žena být.


Jáchym Vršovický z Ulice

Zdroj: TV Nova

Výbušnost, uzavřenost, ale i ochota pomoci kamarádovi. To charakterizuje možná nepochopeného Jáchyma. Ten se pere nejen sám se sebou, ale svádí boj i o svou dceru. Při tom všem je však ochoten pomoci i svým blízkým. Neváhá zasáhnout do bitky mezi Márou a taxikáři, ani půjčit peníze Monice a Márovi na jejich vysněnou cestu. Není snad i toto hrdinství?

 

Čestmír Mázl z Ordinace

Zdroj: TV Nova / Lenka Hatašová

Odvahu a sílu pokračovat dál musela tato seriálová postava hledat opravdu mnohokrát. Ztráta jeho dvou milovaných žen, výchova dětí i vnoučete a náročná pozice primáře. Ne každý by to ustál a byl by schopný i nadále věřit a doufat v novou lásku. Čestmír se však nevzdává a každé zklamání ve svém životě překonává s grácií. Tomu se říká odvaha postavit se životním zklamáním!

 

 

Nepřehlédnětě!


Takhle vypadají po dvanácti letech! Poznali byste vaše oblíbené herce z Pojišťovny štěstí?

VIDEO: Kdo dabuje populární postavičky ve filmu Čtyřlístek ve službách krále? Neuhodnete!


Novinky z NOVY