NEJ zajímavosti z Mentalisty: Hypnotizuje lidi Simon Baker i ve skutečnosti?

Aktualizováno 28.12.2016

Mantalista VII
Zdroj: TV Nova

Kdo by neznal zahádného Patricka Janea, konzultanta Kalifornského úřadu pro vyšetřování, který dokáže vyčíst mnoho z lidského chování a jednání lidí. Hlavní hrdina se snaží v seriálu dopadnout vraha, který zabil jeho ženu a dceru. Víte proč má většina dílů v názvu červenou barvu? A jaké další zajímavosti přináší tento krimi seriál? Čtěte!

1.

Do 8. epizody 6. série mají epizody v názvu červenou, v originále "red". Červená barva tak symbolizuje krev nebo oheň a odkazuje na spojení s Rudým Johnem. To je úhlavní nepřítel vyšetřovatele Patricka Janea. Rudý John mu totiž zabil manželku i malou dcerku a Patrick se ho teď snaží za každou cenu chytit. Povede se mu to právě v 8. epizodě, kde je Rudý John zabit a v dalších dílech se tak v názvu epizody objevuje jiná barva.

 

2.

Melodii od J.S. Bacha, Ave Maria, uslyšíte v první řadě seriálu v každé scéně, kde je zmíněna postava Rudého Johna. Původ tkví v epizodě "Ve stopách Rudého Johna", kde je řečeno, že se jedná o vrahovu oblíbenou skladbu.

Zdroj: Warner Bros

 

NEJLEPŠÍ PARŤÁK Semira z Kobry 11: Zvolte si ho!

3.

Ačkoliv Patrickovi v seriálu každý věří, že umí naprosto bez problému používat hypnózu, sugesci či manipulaci s myslí, sám jeho představitel Simon Baker na okultizmus a podobné vědy vůbec nevěří.

 

4.

Představitelka Grace Van Peltová, herečka Amanda Righetti při natáčení 5. série otěhotněla. Aby mohla v natáčení dál pokračovat, vymysleli scénáristé šikovný plán, jak její těhotenství zamaskovat. Amandu tak mohli diváci po celou dobu vídat pouze za stolem, kde seděla a její těhotenské bříško tak nebylo vidět.

 

Zdroj: TV Nova

5.

I do tak propracovaného seriálu jako je Mentalista se občas vloudí chybička. Například hned v první sérii zamíří Patrick do casina. Aby si mohl zahrát Black Jack, půjčí si od Lisbonové sto dolarů, které od ní dostane v bankovkách. Když jde ke stolu, je přímo vidět, jak si pohrává s žetony, avšak než se usadí, má v ruce opět bankovky.

 

Jedinečného Simona Bakera si nenechte ujít 27. 12. ve 14:10 na Nově!

 

Nepřehlédněte:

Účes "podle hrnce", ale charisma už od dětství! Poznáváte roztomilého blonďáka?


Lamači dívčích srdcí! Který z těchto idolů má největší zástup fanynek?


 


Novinky z NOVY