Sherlock Holmes: Hra stínů. Kteří známí herci měli ve filmu hrát?

Aktualizováno 01.08.2016

Sherlock Holmes: Hra stínů
Zdroj: TV Nova

Film byl natočen v roce 2011. Navazuje na první díl. V hlavních rolích se vám představí Robert Downey jako Sherlock Holmes a neodolatelný Jude Law jako jeho společník Dr. Watson. Jistě vás překvapí, který známý herec měl ve filmu také hrát...

V každém dobrém filmu musí být dobře vybraný padouch. A ve filmech o Sherlocku Holmesovi obzvlášť! Náš padouch má zlověstné jméno Moriarty, navíc je to profesor! Sherlock Holmes je mu v patách. Profesor má totiž v připravený strašlivý plán, kterým chce změnit celé dějiny!

Zdroj: Warner Bros

Dlouho se hledal herec, který by vystihoval postavu profesora. Role byla dokonce nabídnuta Bradu Pittovi nebo Seanu Pennovi. Nakonec ho hraje britský herec Jared Harris, který zazářil například ve filmu Resident Evil: Apokalypsa.  

Zdroj: Warner Bros

Muži jistě ocení velkou škálu zbraní, které Sherlock Holmes ve filmu používá. Patří mezi ně například revolver Webley Mk V, revolver Webley No. 5, čtyřhlavňová pepřenka Sharps Model 1A Pepperbox nebo pistole Mauser C96. Zajímavostí je, že posledně zmíněná pistole se začala používat až od roku 1896, zatímco film se odehrává už v roce 1891.

Ženy na filmu kromě jiného jistě zaujme charismatický Jude Law. Možná netušíte, že jméno dostal podle písničky "Hey Jude" od Beatles. Jeho herecký výkon je možná také tolik přesvědčivý díky tomu, že ho jeho herečtí rodiče už ve dvanácti letech dali na studium herectví. 

Zdroj: Warner Bros

Na snímek Sherlock Holmes: Hra stínů se podívejte v sobotu 4. července od 20:20 na Nově nebo v neděli 5. července od 17:40 na Nova Cinema. 


Novinky z NOVY