6 PŘEKVAPENÍ z filmu Pretty Woman: Náhrdelník za miliardy a chyba, které jste si nevšimli!

Aktualizováno 25.12.2016

Pretty Woman - 4
Zdroj: Nova.cz

Pretty Woman, film o tom, jak se Vivian věnuje nejstaršímu řemeslu a sní o princi na bílém koni. Jednoho večera se seznámí s osamělým milionářem Edwardem Lewisem, který ji uvede do společenského života. Není snad nikdo, kdo by tento snímek z roku 1990 neviděl. Vybrali jsme šest nejzajímavějších momentů ze zákulisí, která vás překvapí!

1.
Náhrdelník Pretty Woman, který má Vivian (Julia Robertsová) na krku při návštěvě opery stál skutečně 250 000 dolarů (v přepočtu 6,5 milionu korun). Při natáčení scény byl tedy přítomný ozbrojený člen ochranky klenotnictví, které onen náhrdelník zapůjčilo.

Zdroj: Oficiální zdroj


 

2.
Auto, ve kterém Edward (Richard Gere) vyzvedne Vivian, patřilo ve skutečnosti producentce filmu Nancy Gross.

Zdroj: Nova.cz3.

Červený kabát, který má na sobě Vivian v úvodu filmu, byl pořízen za 30 dolarů v bazaru těsně před natáčením.


4.

Julie Robertsová musela mít vyrobené speciální křeslo, na kterém během natáčení odpočívala. Po polovině filmu totiž začala mít bolesti zad, a to právě kvůli natáčení – scénáristé ji vymysleli hodně neobvyklých míst, na které si sedá: schody, fax, okraj stolu… A když točíte jednu scénu několikrát dokola a takto několik dní zasebou, nezdá se to, ale v tomto případě to zádům dalo zabrat.

Zdroj: Nova.cz


5.

Když si Vivian na pólu zuje boty, je vidět, že má na obou palcích náplasti. Když se vrátí do hotelu, zuje si boty znovu a na detailním záběru se po náplastích slehla zem...

Zdroj: Nova.cz


6.

Ve scéně, kdy leží Vivian na zemi a sleduje starý film, dosáhli tvůrci až hysterického smíchu herečky  Julie Robertsové tím, že režisér ji lechtal na chodidlech, které byly mimo záběr.


Hlavní představitelé DNES

Zdroj: Instagram / Facebook.comPretty Woman můžete sledovat na Štědrý den, tedy 24. prosince ve 21.35 na Nově. A poté 28. prosince v 17.50 na Nova Cinema. 

NEPŘEHLÉDNĚTE:  

TOP 10: Shrek – pohádka plná chyb! Podívejte se, co autorům slavného animáku uteklo

ANKETA: Která česká pohádka je podle vás ta NEJKRÁSNĚJŠÍ?

S ČERTY NEJSOU ŽERTY: Kdo s kým randil a proč musel režisér přebarvit koně načerno?

 

 

 


Novinky z NOVY