L’Oréal STYLE & COLOUR TROPHY se vrací do České republiky

Aktualizováno 06.07.2016

L´Oréal Color Trophy
Zdroj: Krásná.cz

L’Oréal STYLE & COLOUR TROPHY je prestižní kadeřnická událost, která se koná v 55 zemích světa. Během finálového galavečera probíhají úžasné kadeřnické show, na scéně se objevují nejlepší domácí i zahraniční kadeřníci a představují nejnovější trendy. Pro kadeřníky je to skvělá příležitost předvést své nadání před odbornou porotou a publikem, soutěž jim zároveň může otevřít dveře do světa profesionálních hairstylistů.

Kadeřníci musí vytvořit komerční účes, který je běžně nositelný a odpovídá současným módním trendům. Zároveň musí dokonale ladit s modelkou, kterou si kadeřník vybral. Porota bude hodnotit TOTAL LOOK – tedy barvu vlasů, střih, styling a make-up a také outfit modelky.

 

Když se řekne L’Oréal STYLE & COLOUR TROPHY, pro většinu lidí z kadeřnického řemesla to znamená výzvu uspět a zviditelnit svou práci a umění mimo salon, dosáhnout na tu pomyslnou nejvyšší metu a odnést si cenu za nejlepší účes. Znamená to ale také posbírat další cenné zkušenosti a vybočit tak trochu ze všední práce v salonu. Vše začíná odhodláním a chutí soutěžit, pokračuje hledáním vhodné modelky pro účes a končí večerem, během něhož nadšení a snaha vrcholí!
V roce 2005 oslavila L’Oréal STYLE & COLOUR TROPHY s velkou slávou padesáté narozeniny v Anglii, která je také její kolébkou. Velkou tradici má tato soutěž i v Austrálii a v Kanadě. Mezi evropské země můžeme přiradit Belgii, Německo, Španělsko, Švýcarsko a samozřejmě i Českou republiku a Slovensko.


Do České republiky vstoupila soutěž COLOUR TROPHY v roce 1998 a byla tak první soutěží, kterou uspořádala značka L´ORÉAL PROFESSIONNEL, tehdy ještě ale jako divize L´ORÉAL COIFFURE. Vítězkou se tehdy stala Irena Vavrušková, ambasadorka L´ORÉAL PROFESSIONNEL.

 

Irena Vavrušková, První vítězka L´ORÉAL COLOUR TROPHY 1998

 

Zdroj: Krásná.cz


“Jsem soutěživá a od začátku své profesní dráhy se ráda účastním významných kadeřnických klání. Již před zrodem L´ORÉAL COLOUR TROPHY jsem obsadila přední příčky v několika prestižních mezinárodních soutěžích. Na COLOUR TROPHY mě zaujala především porota složená z osobností fashion světa – byli v ní nejen významní zahraniční kadeřníci, ale i fotografové, tehdejší šéfredaktorka Elle, vizážisté apod.“
 

“Zajímalo mě hodnocení lidí, kteří nebyli přímo z kadeřnického oboru. Výzvu pro mě znamenaly i podmínky soutěže, tedy vytvoření účesu pro každodenní nošení, což je v mnoha směrech těžší, než se na první pohled zdá. Veškerou kreativitu, originalitu a fantazii musíte vnést do nositelného účesu, rozhodnout se pro správný typ modelky a oslnit porotu něčím novým. Výhry v této i v ostatních soutěžích mi pomohly otevřít dveře do módního světa, patřit do týmů, jež tvoří prestižní magazíny, fashion story, módní a účesové show. Zkrátka být kadeřníkem, který se podílí na vývoji módy.“

 

Tato soutěž nabídla kreativní prostor širokému spektru kadeřníků. Zapojit se můžou všichni, více i méně zkušení, kteří mají chuť ukázat svou práci veřejnosti a soutěžit. Jedinou podmínkou je vytvořit účes, který je limitovaný pouze módními trendy. Pak hraje důležitou roli celkový soutěžní vizuál. Výběr modelky, barva, střih, styling, outfit i samotné převedení fotografie. Vše musí ladit a být v souladu.


Právě dle těchto fotografií pak porota vybere 12 soutěžících, z nichž vyjde jeden vítěz pro Českou a jeden pro Slovenskou Republiku. Slavnostní finále L’Oréal STYLE & COLOUR TROPHY je přehlídkou českých, slovenských a v neposlední řadě zahraničních kadeřníků. Ti zasedají v porotě a v rámci programu předvádějí úchvatné show. Diváci uvítali několikrát francouzské tvůrce Laetittii Gueanou či Christopha Gailleta, ale také Olafa van der Wildenberga a Berta de Zeuwa z Holandska, Andrewa Bartona z Anglie, nebo Patricka Millanda a Roberta Luciana z Francie.


L’Oréal STYLE & COLOUR TROPHY má za sebou již několik ročníků a po šestileté pauze teď přichází zpátky! Samozřejmě, s několika změny, které podle toho, jak se mění doba, soutěž zmodernizovali a vyšly vstříc kadeřníkům na jejich cestě k úspěchu. Kdo má šanci uspět? Každý, pro nějž jsou trendy inspirací, a nikoliv jen zdrojem pro přesné kopie, a kdo je o krok napřed jak ve střihu, tak v barvení.

Krásná.cz

Novinky z NOVY