Tajemství ODHALENO! Kdo vymýšlí otázky v Chcete být milionářem?

Aktualizováno 18.05.2018


Každá správně zodpovězená soutěžní otázka znamená zdolání překážky na cestě za desetimilionovou výhrou. Určitě jste se ale při sledování soutěže Chcete být milionářem? také někdy zeptali – kdo ty soutěžní otázky vlastně vymýšlí? Tak na tuto otázku vám teď přinášíme zaručeně správnou odpověď.

Každá otázka, kterou Marek Vašut soutěžícímu položí, má za sebou dlouhou cestu. Za jejím vytvořením stojí desetičlenný tým lektorů. Někteří specializovaní, např. hudebníci, ale i ti univerzální, kteří vytvářejí otázky ze všech oblastí. 

Zdroj: Nova.cz


Sada nově vytvořených otázek putuje nejdříve do rukou dramaturga pořadu Ivana Bareše, který vyřadí ty nevhodné. Poté je předá dalšímu - jinému - týmu lektorů. Ti otázky zkontrolují po obsahové i gramatické stránce a uvedou další zdroj, kde lze správnost otázky ověřit. Především se ale zaměří na jejich správnou formulaci.

Tím ale celý koloběh nekončí! Více o přípravách této legendární soutěže se už dozvíte v reportáži.

Zdroj: TV Nova


Bavte se s legendární soutěží Chcete být milionářem i vy, a to každou středu ve 20:20 na Nově. A pozor – soutěžit dvakrát o 25 tisíc korun můžete i u televizních obrazovek. Tak se dívejte!

 

NENECHTE SI UJÍT:
Sporťáci Novy ve hře o miliony! Na jakou sumu peněz dosáhli?

TEST: Jak byste uspěli v soutěži Chcete být milionářem? Vyzkoušejte to!

CHCETE BÝT MILIONÁŘEM?: Otázky, na kterých si soutěžící vylámali zuby!
 

 

 


Novinky z NOVY