Pozvánka na Bike Cup Stolové hory 2016

Aktualizováno 09.06.2016

Bike Cup Stolové hory
Zdroj: Nova.cz

Ještě než zažehnou ohně čarodějnického sabatu a my se sejdeme, abychom oslavili příchod jara, je tu první ze série cyklistických závodů Bike Cup 2016 v Machově. Závod, který propojí horskou cyklistiku a běh v jednu velkou oslavu sportu, se uskuteční 30. dubna 2016 v překrásné krajině Stolových hor na Broumovsku.

"Tato linie skal je rozložena na osm nebo devět anglických mil, začíná se a končí tak náhle, že vypadá jako koruna na vrcholu hory…" Tak popisoval Stolové hory ve svých zápiscích o cestách po Slezsku John Quincy Adams, šestý prezident Spojených států amerických. Od dávných časů tyto hory fascinují cestovatele svým tajemstvím, které skrývají mezi skalami a nejinak tomu jistě bude i v případě účastníků závodu Bike Cup Stolové hory 2016.

Na trati závodu se jezdci potkají s týmem Nilfisk pro cycling team i jeho manažerem Janem Hruškou, který je zároveň ředitelem celého seriálu Bike Cup 2016.

Trasy pro běžce i cyklisty povedou malebnými lesními cestami kolem pískovcových skal a smrkových lesů chráněnou krajinnou oblastí Broumovsko. Odvážnější jezdci se podívají až do Parku Narodoveho Gór Stolowych v Polsku. Autorem tras je Véna Hornych, nadšený cyklista, osvědčený traťový architekt a startovní komisař. "Dle mého názoru nejsou tratě extrémně náročné. Mnozí bikeři však nemusí mít začátku sezóny dostatečně natrénováno, takže je mohou překvapit. Mám radost ze spojení běhu a cyklistiky. Podporujeme současný trend v běhání, které spolu s cyklistikou tvoří skvělou kombinaci", říká Hornych.

Připraveny jsou 3 cyklistické tratě a 2 tratě běžecké. Trasa MTB 62 km přinese pěkné technické úseky a převýšení 1 718 m. Trasa MTB 40 km bude mít převýšení 1 000 m a co do náročnosti je srovnatelná s jinými závody Bike Cupu podobné délky. Nova jízda měří 21 km a je určena začátečníkům, které čeká převýšení 600 m.

Zdroj: Nova.cz

Běžecká trasa RUN 20 km s převýšením 460 m bude připomínat klasický horský půlmaratón. Běžci se na trase utkají nejen mezi sebou vzájemně, ale také s nejedním kopcem a především sami se sebou. Fit běh RUN 5 km je určen nejširší veřejnosti, kterou čeká převýšení pouhých 90 m.

Pro účastníky a návštěvníky závodu, zejména pro ty nejmenší, bude v Machově připraven zábavný a tajemně pohanský doprovodný program. Sám čaroděj Archibald I. přiletí z nedalekých Starých Hradů v doprovodu svých šeredných čarodějnic, děsivých draků a dalších strašidelných pohádkových bytostí. Nejen děti se budou moci naučit létat na koštěti, pobavit se u šermířských soubojů a užít si do sytosti svátek pálení čarodějnic.


Více o závodu Bike Cup Stolové hory naleznete zde.
 


Novinky z NOVY