5 zajímavostí o Leonardu DiCapriovi: Proč ho nutili, ať si změní jméno?

Aktualizováno 27.05.2016

Tak šel čas s Leonardem DiCapriem
Zdroj: isifa.com

O tom, že je Leonardo DiCaprio jeden z nejlepších herců dnešní doby, není pochyb. Málokdo ale ví, po kom Leonardo zdědil své jméno a co je jeho velkým koníčkem.

Hollywoodský herec své jméno zdědil po jednom slavném jmenovci. Když se totiž Leonardova matka jako těhotná procházela v italské Florencii, v jedné galerii před obrazem Leonarda da Vinciho poprvé ucítila kopnutí dítěte. Brala to jako znamení a ihned věděla, jak svého syna pojmenuje.

Zdroj: FANDA
Leonardo DiCaprio vefimu Chyť mě, když to dokážeš

Ačkoliv má Leonardo velmi zajímavé jméno inspirované významným renesančním umělcem, málem se jmenoval úplně jinak. Když totiž v 10 letech malý Leonardo začínal hereckou kariéru, jeho agent mu radil, ať si změní jméno. Leonardo DiCaprio totiž podle něj neznělo příliš americky. Správné americké jméno pro začínajícího herce bylo Lenny Williams. Ještě, že ho malý Leo neposlechl, co myslíte?

Zdroj: Nova Cinema

Leonardův agent měl ale pravdu. Jeho jméno nemohlo znít vůbec americky, protože Leonard má evropské kořeny. Jeho otec, ilustrátor a distributor undergroundových komiksů, byl napůl německého a italského původu. Leova matka byla zase Němka s ruskými kořeny.

7 NEJVĚTŠÍCH SERIÁLOVÝCH NEVĚR: Kdo neodolal pokušení?


Poté, co se Leonardovi rodiče rozvedli, když mu byl pouhý rok, vyrůstal Leo pouze s maminkou v té nejchudší části Los Angeles, kterou popisuje jako „ghetto Hollywoodu“. Jak už to tak bývá, v ghettu často žije spodina společnosti, jako jsou překupníci drog a prostitutky. Na mladého Leonarda mělo prostředí takový vliv, že nikdy neměl potřebu experimentoval s drogami. „Když jsem viděl, jak je na tom moje čtvrť špatně, kolik je tam závislých na heroinu, odradilo mě to od drog. Jakmile do toho jednou spadnete, vezme vám to kontrolu nad vaším životem. Nejste sami sebou, a to jsem nikdy nechtěl,“ přiznal se herec v jednom rozhovoru.

Zdroj: Nova.cz

Hollywoodský herec je velkým ochráncem životního prostředí. Již od roku 1998 se aktivně angažuje v nejrůznějších projektech, a dokonce za tímto účelem založil vlastní nadaci. Sám žije podle nejpřísnějších pravidel ochrany životního prostředí – má auto s hybridním motorem, bydlí v pasivním domě se solárními panely a pokud může, nejraději chodí všude pěšky.
 

Leonarda DiCapria můžete vidět ve filmu Chyť mě, když to dokážeš 22. února ve 12:45 na Nova Cinema. 

Nepřehlédněte:

Získal zlatou medaili a byl nevěrný! 10 věcí, které jste o Tomáši Klusovi netušili!

Alergie slavných: Jakou kytkou nepotěšíte Gotta a po čem otéká Krainová?

Velký NAROZENINOVÝ TEST: Jak dobře znáte své oblíbené seriály?


Novinky z NOVY