Zraněný režisér i šperky za miliony. Podívejte se na největší zajímavosti z natáčení filmu Velký Gatsby!

Aktualizováno 11.02.2018


Okázalé večírky, krásné ženy a alkohol, který tekl proudem. Taková byla dvacátá léta minulého století. A přesně o tom je i film natočený na motivy slavného románu F. S. Fitzgeralda Velký Gatsby. Podívejte se spolu s námi na zajímavosti o tomto filmu.

Kniha Velký Gatsby, podle které se režisér Baz Luhrmann rozhodl natočit svůj film byla zařazená do žebříčku 100 nejdůležitějších knih 20. století. Všímavý divák mohl v jedné scéně filmu zaznamenat odkaz na samotného spisovatele. V bytě, ve kterém se Tom schází se svojí milenkou Myrtle visí na stěně obraz Zeldy Fitzgeraldové, tedy manželky spisovatele F. S. Fitzgeralda.

Zdroj: Archiv TV Nova

Ženy, které se ve filmu objevují, ať už na honosných večírcích u Gatsbyho nebo i jinde, nosí vždy krásné pompézní šaty. Kostýmy použité ve filmu byli inspirované dobovými módními magazíny. Návrhů se ujala italská návrhářka Miuccia Prada, která spolu s kostýmovou návrhářkou Catherine Martinovou vytvořila kolekci více jak čtyřiceti koktejlových a večerních šatů. Ty pak byly ušity pod světoznámými módními značkami Miu Miu a Prada.

Ke krásným ženám kromě šatů patří samozřejmě i šperky. Ve filmu se o šperky postarala firma Tiffany & Co. Například diamantová čelenka, kterou měla na jednom z večírků Daisy stála v přepočtu neuvěřitelné 3 800 000 korun.

Zdroj: Archiv TV Nova

Režisér Baz Luhrmann měl natáčení filmu velmi dobrodružné. Nejen, že se sám obsadil do jedné scény, kdy si zahrál číšníka, který se objevuje vedle hlavního hrdiny Nicka při jeho rozhovoru s golfistkou Jordan, dokonce během natáčení utrpěl nepěkné zranění. Při natáčení ho totiž praštil kamerový jeřáb, jehož řidič si nevšiml, že režisér stojí hned vedle. Naštěstí to nebylo nic vážného a Baz Luhrman má tak na film mimo jiné i památku v podobě pár stehů.

Zdroj: Archiv TV Nova

Hlavní hrdinové filmů Nick Carraway a Jay Gatsby se stanou blízkými přáteli. Jejich představitelé Tobey Maguire a Leonardo DiCaprio jsou ve i skutečnosti přátelé již od dětství. Velký Gatsby dokoce nebyl jejich první filmová spolupráce. Už před lety si spolu zahráli ve filmu Don's Plum Bar, ten však bohužel nesklidil takový úspěch jako oskarový Velký Gatsby.

 

 

Nepřehlédněte:

Kdo dabuje Homera Simpsona? Podívejte se, komu propůjčují hlas seriálové hvězdy

5 zajímavostí o filmu Copak je to za vojáka... Víte, jaký honorář dostal za svoji roli Jiří Langmajer?

Film Gravitace: Sandra Bullock si za natáčení vysloužila pochvalu! Díky čemu?


Novinky z NOVY