5 zajímavostí o filmu Copak je to za vojáka... Víte, jaký honorář dostal za svoji roli Jiří Langmajer?

Aktualizováno 06.02.2016

Copka je to za vojaka

Kdo by neznal populární film Copak je to za vojáka, ve kterém mladý voják Kouba střídá jednu dívku za druhou? Víte ale, jaký honorář obdržel za hlavní roli Jiří Langmajer? Nebo v jakém seiálu se mohl potkat se svou filmovou manželkou?

Svobodník Kouba v podobě Jiřího Langmajera je podle svého nadřízenéo kapitána Tůmy notorický holkař. To ale Tůma ještě netuší, že za svoji budoucí manželku si Kouba vybere zrovna jeho sestru, kterou ztrvánila Veronika Gajerová.

Nejčtenější články roku 2015: Tohle vás z našich seriálů nejvíc bavilo!

Zdroj: isifa.com

Film Copak je to za vojáka... byl jeden z prvních ve kterých se objevil tenkrát dvacetiletý Jiří Langmajer. Role vojína Kouby mu přinesla honorář 7 500 korun, ale především velkou popularitu. Zajímavé také je, že ačkoliv ve filmu hrál vojáka, sám na vojnu nastoupil až o dva roky později. Díky této roli byla však jeho vojna velká pohoda: „Ten pobyt bych přirovnal k bezva dovolené,“ přiznal se v jednom rozhovoru Langmajer.

Ve filmu se však obejvuje i pár malých chyb. V jedné scéně například strčí Kouba vojáka na záchody a utíká pryč. Všímavý divák ale ví, že když vojáka najdou ostatní, je svázaný. V jiné scéně před ranním nástupem zase Kouba vyskakuje z okna. Všimli jste si ale, že když vbíhal do pokoje, byl bez baretu, zatímco při samotném výskoku měl už baret na hlavě?

Jiří Lanmajer si ve filmu vezme za manželku Vlastu, kterou hraje Veronika Gajerová. Tito dva herci si mnoho let poté zahráli ve stejném seriálu, a to rovnou v Ordinaci v růžové zahradě. Veronika si v seriálu zahrála závistivou zdravotní sestru Zuzanu Pantoflíčkovou. Jiří Langmajer zase gynekologa Tomáše Hrušku, který z Kamenice odešel za prací do Německa.

Na film Copak je to za vojáka... se podívejte již v neděli 10. 1.  ve ve 20:20 na TV Nova.

Nepřehlédněte:

Babyboom na Nově! Komu se v roce 2015 narodil potomek?

VŮBEC SE NEZMĚNIL! Poznáte roztomilého kluka s buclatými tvářemi?

Bruneta, nebo blondýna? Kdy to Daně Morávkové slušelo nejvíc?

 

 


Novinky z NOVY