Roztomilý, nebo strašidelný? Hlasujte o nejlepšího čerta!

Aktualizováno 31.12.2018

Z pekla štestí

K Vánoční pohodě neodmyslitelně patří pohádky. Všichni máme svoji oblíbenou princeznu. Princeznám se však občas do cesty připletou pekelné bytosti a začíná tak ten pravý boj dobra se zlem. Podívejte se s námi na přehled těch najzajímavějších filmových čertů

Zřejmě první čertovskou tématiku u nás přinesla pohádka Hrátky s čertem v roce 1956. Princezna Dišperanda se svou služebnou Káčou se chtějí vdávat za každou cenu, a tak se výměnou za ženichy upíšou čertu. Čerty zde ztvárnili například František Filipovský, Stanislav Neumann i Josef Vinklář, kterého znáte jako nezapomenutelného kuchtíka z pohádky Princezna se zlatou hvězdou.

Dobrácký čert Omnimor a i celkem hodný Karborund

Zdroj: Oficiální zdroj

Mladý, šarmantní a elegantní čert Lucius

 

 
Klasikou mezi čertovskými pohádkami je i film S čerty nejsou žerty (1984). Čert Janek v podání Ondřeje Vetchého dostane za úkol přivést do pekla hříšnici Dorotu Máchalovou. Zjišťuje ale, že na mazanou Dorotu bude i peklo krátké. Jelikož je v této pohádce čertů dosti, vybíráme ty dva NEJ:

Čert Janek

Zdroj: TV Nova

♦ S ČERTY NEJSOU ŽERTY: Kdo s kým randil? A proč se přebarvil kůň?

Lucifer v podání herce Karla Heřmánka

Zdroj: Nova.cz
Nejmilejší čert ze všech pohádek je jednoznačně čert z Princezny ze mlejna (1994). "Jsem malej, ale šikovnej!" kdo by na to zapomněl. :-) Malý zlobivý čertík se zdržuje u mlýna, kam chodí tajně ujídat buchty, kamarádí se s hastrmanem a uchází se o ruku krásné Elišky, mlynářovi dcery. Málokdo by poznal, že v kostýmu chlupatého čerta se skrývá herečka a zpěvačka Yveta Blanarovičová.


 
Ve známé pohádce Z Pekla štěstí (1999) zase zazářil v roli Lucifera sám zpěvák Karel Gott. Čertů tam bylo ale mnohem víc. A právě Karla Gotta si nenechte ujít 25. 12. ve 13:55 na Nově!

Karel Gott jako Lucifer

 

 

Mezi čertovské klasiky patří i pohádka Čert ví proč (2003). Lucifera zde ztvárnil slovenský herec s maďarskými kořeny Csongor Kassai, v češtině ho namluvil Oldřich Kaiser. Jako čerta Urugala jsme mohli vidět herce Pavla Lišku.

Csongor Kassai jako Lucifer

Zdroj: Oficiální zdroj

 

Princezna Aneta z pohádky Peklo s princeznou (2009) by se měla vdávat, ale nechce se jí. Proto její tatínek rozhlásí, že se o princeznu uchází sám Lucifer. V roli Lucifera jste mohli vidět herce Martina Stránského, kterého znáte ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Letos můžete sledovat své oblíbené vánoční filmy a pohádky online na Voyo.

Nepřehlédněte:

ANKETA: Která česká pohádka je podle vás ta NEJLEPŠÍ?

A která PRINCEZNA je ta NEJKRÁSNĚJŠÍ? Hlasujte!

Kterého bratra z pohádky Tři bratři byste, dámy, braly vy?

SOUBOJ ANIMÁKŮ: Který kreslený film je pro vás ten NEJ? Hlasujte!


Novinky z NOVY