Zajímavosti o filmu Spider-Man: Jaká tragická událost silně ovlivnila natáčení?

Aktualizováno 03.10.2015

Spider-Man 2
Zdroj: Oficiální zdroj

Americký akční snímek o pavoučím muži zkomplikoval filmařům natáčení. Kvůli nenadálé události se musela řada scén předělávat. Co se stalo? A jak si s tím režisér poradil?

Film o nenápadném a chytrém studentovi Peterovi Parkerovi, který po kousnutí geneticky upraveného pavouka získá nadpřirozené schopnosti, se začal natáčet na začátku roku 2001. V té době ještě filmaři netušili, co je čeká.

Zdroj: TV Nova

Spider-Man je totiž jeden z mnoha filmů, které ovlivnil teroristický útok na newyorská dvojčata z 11. září 2001. Díky této tragické události bylo upraveno několik scén, například ta závěrečná. Původně měl Spider-Man na konci filmu zachytit padající vrtulník právě mezi budovami Světového obchodního centra.

Scéna byla nakonec nahrazena záběrem na hlavního hrdinu opírajícího se o stožár s americkou vlajkou. Kvůli scénám obsahujícím záběry Spider-Mana a newyorských dvojčat byl stažen z kin i první trailer a předělán musel být i plakát, na kterém se na hrdinově masce odrážel pohled právě na Světové obchodní centrum.


Nepřehlédněte:

Legendární PRETTY WOMAN: Julia Roberts měla původně hrát feťačku!

 

Natáčení každého akčního filmu je vždy fyzicky velmi náročné. Proto i představitelé hlavních rolí Spider-Mana museli podstoupit tvrdý fyzický trénink. Tobey Maguire na roli Spider-Mana trénoval pomocí jógy a gymnastiky. Zvýšil si tak ohebnost těla. Fyzičku si zlepšoval pomocí běhu a jízdy na kole.

Trénik podstoupil i představitel Spider-Manova nepřítele Willem Dafoe. Ten však měl výhodu v tom, že jógu sám praktikoval již několik let. Proto se zaměřil více na trénink na klusáku, na kterém se jeho postava Green Goblin ve filmu pohybuje. Nejtěžší podle něj bylo najít na klusáku potřebnou rovnováhu.

Zdroj: isifa.com

Ačkoliv Tobey Maguirey sám trénoval s kaskadéry, v náročnějších scénach ho přece jen zaskakoval profesionál. To se bohužel neobešlo bez nehody. Hercův dablér Zach Hudson si při natáčení způsobil vážné zranění nohy. Stalo se mu to při natáčení scény, ve které narazí do zdi.

Zdroj: oficiální zdroj

Skoro v každém větším filmu je před natáčením zvažováno na pozici režiséra či hlavních představitelů několik lidí. Na režisérské křesílko byl zvažovaný například i Tim Burton či Chris Columbus, známý svými filmy ze série o Harrym Potterovi. Firma Sony si však vybrala režiséra Sama Raimiho. Hlavní důvod prý byl ten, že sám režisér je horlivý sběratel komiksů a doma jich má ve sbírce více jak 25 000.

 

Oblíbený snímek o statečném pavoučím muži sledujte v pátek ve 20:00 na TV stanici NOVA CINEMA! 

 

Podívejte se:

Seriál PLNÝ DŮM bude po 25 letech pokračovat! Poznáte herce dnes?

5 největších seriálových lásek: Komu to vydrželo a čí vztah naopak prodělal krizi?

PRVNÍ FOTO z nového komediálního SERIÁLU NA VODĚ  Tomášem Klusem!


Novinky z NOVY