Legendární PRETTY WOMAN: Julia Roberts měla původně hrát feťačku!

Aktualizováno 02.10.2015

Plakát k filmu Pretty Woman
Zdroj: archiv

Pohádkový film o lásce mezi prostitutkou Vivien a bohatým Edwardem. Již tento pátek 4.9. ve 20:20 připomene televize Nova divákům jednu z nejoblíbenějších romantických komedií Pretty Woman. Málokdo však ví, že slavný film původně neměl skončit tak štastně.

Před tím, než se produkce filmu ujala společnost Walt Disney, se mělo jednat o temné sociální drama. Film tak měl nastínit těžký život prostitutek. Vivien, kterou si ve filmu zahrála Julia Roberts, měla být drogově závislá prostitutka, která se na týden zaplete s bohatým Edwardem, který rozhodně neměl působit jako princ na bílém koni. 


Zdroj: archiv
 
 

„Moje postava byla fetující, rozmrzelá, nevzdělaná šlapka s prořízlou pusou, která měla tuto týdenní aféru s mrzutým, velmi bohatým, pohledným, ale hrozným mužem a byl to prostě hrozný, ošklivý příběh o těchto dvou lidech,“ okomentovala sama Julia Roberts první verzi scénáře.

 

Zdroj: isifa.com

 

Nepřehlédněte:

Seriál PLNÝ DŮM bude po 25 letech pokračovat! Poznáte herce dnes?

 

Vivien měla v původním scénáři uzavřít s Edwardem dohodu, že se týden nedotkne kokainu, na kterém byla závislá. Penězmi od Edwarda si chtěla vydělat na vysněnou cestu do Disneylandu. Dohodu však nedodržela, a tak ji měl Edward vyhodit na místě, kde se poprvé potkali a hodit po ní peníze se slovy: „Když si je nevezmeš, budeš zítra litovat. Budeš litovat hned, jak odejdu.“ Film měl končit záběrem na Vivien, jak spolu se svojí kamarádkou Kit odjíždí do Disneylandu utratit vydělané peníze.

 

Zdroj: isifa.com

 

Wald Disney vyměnil režiséra a rozhodl se z filmu udělat novodobou pohádku o Popelce pro dospělé. Film tak končí romantickou scénou, kdy "princ Edward" vyleze za Vivien po požárním schodišti a s kyticí rudých růží v ruce se Vivien ptá: „A co bylo potom, když vyšplhal a zachránil ji?“ Vivien mu odpoví: „Ona zachránila jeho.“ Těchto posledních pár vět však nevymyslel žádný scénárista, ale producentka Laura Ziskinsová.

 

Čtete také:

PRVNÍ FOTO z nového komediálního SERIÁLU NA VODĚ s Tomášem Klusem!

NOVINKY NA NOVĚ: SuperStar, MasterChef Česko, nová Policie Modrava i seriál Na vodě!

HARRY POTTER a Relikvie smrti: Proč herec schytal rány boxerskou rukavicí?

 

 

 

 

 

 


Novinky z NOVY