ZAJÍMAVOSTI o filmu Babovřesky: Která slavná zpěvačka nechtěla za svou roli honorář?

Aktualizováno 24.09.2015

Babovřesky

Populární komedie Zdeňka Trošky se stala při svém uvedení do kin nejnavštěvovanějším filmem. Dnes si příběh jedné jihočeské vesničky můžou připomenout diváci televize Nova. Ještě než se na film podíváte, přinášíme vám exkluzivní informace, které jste o filmu netušili.

Největším překvapením pro fanoušky Zdeňka Trošky bude zřejmě to, že oblíbený režisér nepřišel na námět filmu o vesnici Babovřesky sám. Po natočení trilogie Slunce, seno, ... poslal režisérovi dopis jeden jeho fanoušek. V dopise mu napsal, že velmi obdivuje jeho filmy a sám napsal příběh, který pojmenoval Pech aneb smůla, kam se hneš. Troška námětu nevěnoval velkou pozornost, protože mu velmi připomínal Slunce, seno. Po několika letech přišla producentka Dana Voláková s nápadem, že zajistí peníze na natočení filmu z prostředí jihočeské vesnice. V tu chvíli si režisér vzpomněl na odložený scénář. Kontaktoval tedy autora námětu pana Draganovského a společně s asistentem ho upravili a brzy se začalo natáčet.

Nepřehlédněte:
Babovřesky 2 lámály rekordy! A už se připravuje trojka!

 

Zdroj: TV Nova

Ačkoliv se příběh filmu odehrává pouze v jedné vesnici, natáčení probíhalo hned na několika místech. Především v Netolicích, Pištíně a Záboří. A nebyl by to Zdeňek Troška, kdyby do filmu neobsadil i opravdové obyvatelstvo vesnic, ve kterých se natáčelo.  

Zdroj: Herminapress.cz

V Babovřeskách se mihla i oblíbená zpěvačka Lucie Bílá. Nápad obsadit jí do role cikánky dostala producentka filmu. Údajně ji viděla v podobné roli v komedii Líbáš jako Bůh. Ačkoliv prý byla v roli skvělá, do filmu se její scéna nakonec nedostala. Sama Lucie Bílá prohlásila, že s účastí ve filmu Babovřesky souhlasila především z lásky k režisérovi Troškovi a dokonce ani nepožadovala žádný honorář.

Podívejte se:
Režisér Zdeněk Troška točí druhý díl nejúspěšnější komedie desetiletí BABOVŘESKY!

 

I když Babovřesky nejsou žádný akční film, jeho natáčení se neobešlo bez úrazu. Zranění utrpěla herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Při natáčení scény, ve které uklízí polici se bouchla do hlavy. Rána to byla zřejmě velká, protože v následující scéně  je vidět, že má Lucka na čele bouli.


Novinky z NOVY