Zajímavosti o filmu Dědictví: Irenka dostala za hraní ve filmu doslova božský honorář!

Aktualizováno 31.12.2017

Dědictví aneb Kurvahošigutntag - 3

Filmový fenomén Dědictví aneb Kurvahošigutntág zná díky proslulým hláškám a výborným hereckým výkonům skoro každý. Našli jsme pro vás ale několik zajímavostí, které jste o tomto filmu určitě nevěděli!

Šárka Vojtková alias nezapomenutelná Irenka dostala za svůj herecký výkon honorář 50 000 Kčs! Na dobu, ve které byl film natáčen, to byl velmi vysoký honorář. Šárka měla navíc ve filmu vedlejší roli. Za svůj výkon ale sklidila od veřejnosti značnou kritiku. 

Na konkurz Irenky, který probíhal celé odpoledne v hotelu Slovan, se sešlo zhruba 40 děvčat. Nakonec ale zvítězila právě Šárka, kterou přivedl na konkurz dvorní fotograf Bolka Polívky. Režisérce Chytilové padla Šárka ihned do oka a roli Irenky tak měla jistou. 

 

Šofér Bohuše, herec Jozef Kroner,  byl ve skutečnosti velmi špatný řidič. Během natáčení se mu povedlo několikrát zařadit jedničku místo zpátečky a řazení jako takové mu celkově dělalo dost velký problém.  

Bolek Polívka si ve filmu střihnul nejen hlavní roli, ale také se podílel na tvorbě scénáře spolu s režisérkou Věrou Chytilovou. Možná právě proto působí tento film jako klasická "Bolkovina".

 


I přesto, že Irenka s Vlastou (Dagmar Havlová) byly ve filmu veké rivalky, ve skutečnosti tomu bylo přesně naopak a společné chvíle trávily i mimo natáčení.


Nejznámější hláška tohoto filmu "Však vaši pi*u sem taky neviděl a věřím, že ji máte" vznikla mimo záběr. Bolek Polívka ji řekl ze srandy, když se bavili mimo kamery a režisérce Chytilové se líbila natolik, že se ji rozhodla použít přímo ve filmu.

 


Původní pracovní název filmu zněl "Štěstí je krásná věc". Následně pojmenovali film "Dědictví" a úplně nakonec z toho vzešlo "Dědictví aneb Kurvahošigutntág".
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hvězdy přejí Nově k narozeninám: Ljuba Krbová z Ulice vymyslela vtipné přání! Kdo další se přidal?

JE TO PRO MĚ VÝZVA! Moderátorka Michaela Šmídová prozradila, co diváci ještě netuší

 


Novinky z NOVY