Výloha s mrtvými krysami kvůli filmu RATATOUILLE! Tohle všechno byli ochotni filmaři udělat!

Aktualizováno 18.09.2015

Ratatouille

Animovaná klasika, která se zavděčí jak malým, tak i velkým divákům! Jestli máte pocit, že tento film znáte jak své boty, tak jste na omylu! Nachystali jsme si pro vás 8 faktů, které rozhodně ještě neznáte!

Skoro všichni členové štábu, kteří se na filmu podíleli, se zúčastnili kurzu vaření v San Franciscu. Díky tomu tak lépe chápali fungovaní celé restaurace a na tvorbě filmu se to pak velmi pozitivně odrazilo.

I profesionálové svého oboru potřebují občas novou inspiraci. Výtvarníci tohoto filmu měli problém představit si na živo mokrého kuchaře, a tak se skutečně jeden z kolegů oblékl do uniformy a nechal se vymáchat v bazénu. Potřebovali totiž zjistit, na jaké části těla se oblečení přilepí a na které ne.

Výloha s mrtvými krysami, která je ve filmu zobrazena, v Paříži skutečně existuje. Majitelem této výlohy je deratizační firma, která zde sídlí už od roku 1872.

Fantazii se na place meze nekladly. Tvůrci potřebovali do filmu vytvořit skutečně vypadající hromadu kompostu, a tak kvůli tomu nechali shnít 15 různých druhů ovoce a poté si to celé vyfotografovali, z čehož vznikl finální výtvor.

K tomu, aby byl film dokonalý každý coulem, jsou tvůrci schopni udělat cokoliv. Aby postava Remyho byla podle jasně daných představ, vytvořil sochař z hlíny devět soch. Šest z nich byly pouze designové experimenty a teprve zbylé tři byly různé verze finálního návrhu.


Aby si animátoři ušetřili trochu času a práce, vytvořili všechny lidské postavy bez toho, aniž by měli prsty na nohou. Tohoto detailu si ale ve filmu nemůžete nikdy všimnout.


 

Celý štáb si jídla užíval po celou dobu natáčení. Tvůrci filmu si v počítači vytvořili 270 porcí jídel. Jednotlivá jídla byla předem připravena v kuchyni, vyfocena jako podkladový materiál do počítače a následně je celý štáb snědl.


Režisér s producenty se do filmu ponořili natolik, že strávili týden v hotelu a stravovali se v luxusních restauracích jen proto, aby lépe poznali životní prostředí Paříže.

 


Novinky z NOVY