Život je život je nejnavštěvovanějším filmem letošního roku!

Aktualizováno 27.08.2015

film Život je život, Ondřej Vetchý
Zdroj: TN.cz

Komedie s Ondřejem Vetchým a Simonou Stašovou v hlavních rolích se za první polovinu roku 2015 suverénně vyšplhala na první příčku návštěvnosti v českých kinech, co se týče domácí tvorby. Hlavním partnerem filmu je TV Nova.

Život je život měl premiéru 21. května a za dva měsíce, do neděle 19. července, na něj přišlo do kin zatím téměř 226 000 diváků. Převálcoval tak všechny letošní hity jako je Hodinový manžel (letos 172 000), Fotograf (196 000), Vybíjená (181 000) či Babovřesky 3 (170 000).


Stal se nejúspěšnějším českým filmem letošního roku a dál láká diváky i v čase dovolených, protože se z klasických kin přesunul hlavně do kin letních. „Věřím, že Život je život se brzy stane i nejúspěšnějším českým filmem za poslední rok a převezme tak žezlo od Svěrákových Tří bratrů.“ dodal ředitel kino a online distribuce Bontonfilmu Ondřej Kulhánek.

Zdroj: TN.cz


Život je život měl rekordní návštěvnost už za první víkend, kdy jej vidělo kolem 75 000 diváků, což je mezi českými filmy také výjimečné číslo. V červnu navíc získal na 37. ročníku festivalu Novoměstký hrnec smíchu hlavní cenu v kategorii nejlepší filmová komedie a hlavní cenu v kategorii Studentský smích. Simona Stašová obdržela cenu za Nejlepší ženský herecký výkon.
 


Novinky z NOVY