MasterChef Česko už zná své porotce!

Aktualizováno 14.02.2016

MasterChef Česko 2015 - Porotci
Zdroj: Archiv TV Nova

Fenomenální kuchařská show MasterChef Česko míří na obrazovky televize Nova. Už za pár týdnů odstartuje souboj desítek kuchařů o splnění svého snu, výhru půl milionu korun a vydání kuchařky. O vítězi rozhodnou elitní kuchaři Marek Raditsch, Miroslav Kalina a Marek Fichtner.

MasterChef Česko přinese souboj kuchařských talentů, emoce, přehlídku nevídaných výtvorů z rukou amatérů i pohnuté lidské osudy a trnitou cestu za titulem MasterChef.

Na tuto cestu bude dohlížet trojice opravdových profesionálů české gastronomie. Prvním z nich je Marek Raditsch. V oboru gastronomie se pohybuje už přes dvacet let. Za tuto dobu získal bohaté mezinárodní zkušenosti při spolupráci s mnoha špičkovými talenty ze zahraničí, mimo jiné i v restauracích ověnčených michelinskými hvězdami. Nyní Marek působí jako hlavní šéfkuchař v prestižní skupině pražských restaurací Kampa Group. A jaký by podle něj měl být první český MasterChef? „Měl by být flexibilní k úkolům i k nastalým situacím, a rozhodně musí prokázat široké spektrum kuchařských dovedností,“ říká Marek Raditsch.

ROZHOVOR Marek Raditsch: Asi budu přísný!

Marek Raditsch

Zdroj: Archiv TV Nova


Dalším porotcem pak je Miroslav Kalina. Ten pracoval jako šéfkuchař v předních českých restauracích. Absolvoval řadu zahraničních stáží. Během ní pracoval ve třech restauracích, které jsou držiteli hvězdy v průvodci Michelin. V současné době působí v restauraci Kalina restaurant, kde se samozřejmě dbá na prvotřídní pokrmy harmonicky doplněné pečlivě vybraným vínem. A jak se Miroslav Kalina těší na svou roli porotce? „Já se na porotcování MasterChefa Česko těším moc. Hlavně si to tedy jdu užít, a to mluvím myslím i za mé kolegy.“

ROZHOVOR Miroslav Kalina: Jdu si to užít!

Miroslav Kalina

Zdroj: Archiv TV NovaTrojici porotců uzavírá Marek Fichtner. I Marek nasbíral většinu svých zkušeností v zahraničí. Působil v Německu, na zaoceánských lodích, vařil i v Saudské Arábii nebo v dánské restauraci, která se může chlubit hvězdou Michelin. Odtud si přivezl řadu receptů i filozofii vařit výhradně z lokálních surovin. Dnes je Marek Fichtner šéfkuchařem luxusní pražské restaurace Augustine restaurant. O tom, jak by měl vypadat soutěžící v MasterChef Česko má jasno: „Myslím, že z počátku by si to soutěžící neměli dělat zbytečně složité, protože jak se říká v jednoduchosti je síla, ale ta jednoduchost musí být naprosto perfektní.“

• ROZHOVOR Marek Fichtner: Soutěžící si mě získají přirozeností!

Marek Fichtner

Zdroj: Archiv TV Nova


Show MasterChef je celosvětově nejúspěšnější kuchařská show, která vznikla ve Velké Británii a s vynikajícími výsledky se vysílá ve více než stovce zemí. Pořad přináší kombinaci mimořádných kuchařských výkonů a emocí na úžasné scéně.

V MasterChef Česko se na samém začátku před porotu postaví desítky amatérských kuchařů, kteří vaření milují, ale nikdy nedostali možnost vyzkoušet si ho na profesionální úrovni. Teď ukáží co v nich je. Během velkolepé show MasterChef Česko uvidíme na TV Nova už brzy, jak se zrodí nová kuchařská hvězda!


Zdroj: Archiv TV Nova

Novinky z NOVY