Zapište se někomu do života: DARUJTE ŽIVOT!

Aktualizováno 12.12.2015

kostní dřeň - 4

Přidejte se k nám a podpořte dárcovství kostní dřeně tak, jako to udělali známé tváře TV Nova. Je to snadné a výsledkem může být záchrana života!

Zdroj: TV Nova

Od poloviny května vysílá TV Nova charitativní spot na podporu ČNRDD s názvem „Zapište se někomu do života.“ Jeho cílem je oslovit mladé a zdravé lidi, kteří by po zralé úvaze vstoupili do registru. Spolupráce navazuje na úspěšnou kampaň TV Nova a ČNRDD z roku 2011, kdy se do registru zapsalo pětkrát více dárců, než bylo běžné.Dárcovství podporuje i moderátorka Sportovních novin Inna Puhajková. Do registru dárců se zapsala přesně před týdnem. V pondělí před osmou hodinou ranní vstoupila do Ústřední vojenské nemocnice v Praze na oddělení hematologie. Nešlo o obyčejnou návštěvu. Inna si nechala odebrat vzorek krve a zapsala se tak do Českého národního registru dárců dřeně (ČNRDD).V přímém přenosu Snídaně s Novou ukázala divákům, jak jednoduchý a bezbolestný je první krok k tomu, aby se stali dárci kostní dřeně. Možná právě Inna v budoucnu zachrání někomu život. V živém vysílání se nechala inspirovat i moderátorka Zorka Hejdová, která také neváhala a podepsaný dotazník registru odevzdala do rukou lékařky.

Zdroj: TV Nova


Do ČNRDDV se už v minulosti zapsali také Rey Koranteng, Jakub Štáfek, Iveta Kořínková, Jana Birgusová a další.

Zdroj: TV Nova


Zapište se někomu do života i vy - darujte kostní dřeň a zachraňte život! Více se dozvíte ZDE.Český národní registr dárců dřeně k 30. dubnu 2015 registroval 51 155 lidí, kteří se nechali zapsat a jsou ochotni se kdykoliv stát dárcem dřeně.
 


Novinky z NOVY