FOTO: To byli fešáci! Jak dnes vypadají princové z pohádek?

Aktualizováno 26.12.2016

Princové

Znáte je jako mladé pohledné prince, kteří v pohádkách dobývají krásné princezny. Kdo z herců se změnil a kdo z nich by si mohl zahrát prince v pohádce i dnes?

Pavel Trávníček

Herec Pavel Trávníček ztvárnil v nejedné pohádce statečného prince. Na Nově jste ho mohli vidět v pohádce Třetí princ, kde si zahrál dvojroli (prince Jaroslava a prince Jaromíra) po boku jeho kolegyně Libušky Šafránkové. Pohádka byla natočena v roce 1982. Díky své ponuré atmosféře a zvukovým efektům působí pohádka celkem netypicky a strašidelně. Dokážete si Pavla Trávníčka představit v roli krásného prince i po letech?


Jan Šťastný

Kdo by neznal pohádku o dobrém drakovi Mrakovi? Jan Šťastný v roli prince Jana jde zachránit princeznu a skolit zlého draka. Poté zjišťuje, že drak Mrak je hodný a žádné nebezpečí mu od něj nehrozí. Přesto, že pohádka byla natočená v roce 1982 se moc nezměnil. Posuďte to sami.

Podívejte se:
ANKETA: Zvolte nejkrásnější PRINCEZNU všech dob!


Jan Hrušínský

V pohádce Jak se budí princezny jste mohli vidět Jana Hrušínského v roli mladšího prince Jaroslava. Ten soupeří o srdce princezny Růženky se svým bratrem Jiřím, kterého zde ztvárnil Jan Kraus. Princ Jaroslav je nucen nechat staršího bratra ve všech soutěžích bratra vyhrávat. I přes rozhodnutí rodičů, že je princ Jiří vhodným manželem pro Růženku, se Růženka zamiluje právě do prince Jaroslava. Jak vypadá krásný princ téměř po čtyřiceti letech? Obsadili byste ho do takové role znovu?


Václav Neckář

Známý zpěvák Václav Neckář si zahrál hlavní roli ve filmové pohádce Šíleně smutná princezna. Společně se zpěvačkou Helenou Vondráčkovou si zde zahráli i zazpívali. Pohádka byla natočená v roce 1968. Neckářovi role prince, který tají před princeznou svou pravou identitu, velmi sedla a pohádka patří i v současnosti k jedné z nejoblíbenějších. Co říkáte, jak moc se tento zpěvák a herec změnil od své role charismatického prince?

Jiří Korn

Odvážného, hezkého a vůbec ne hloupého Honzu si v pohádce Honza málem králem zahrál Jiří Korn. Ten jako chasník hledá krásnou princeznu, kterou by vysvobodil. Jiří Korn neztvárňuje prince, ale obyčejného Honzu, který se se vším popere z humorem a kdekoho v pohádce přechytračí. Jak moc se změnil pohádkový Honza od své role?


ČTĚTE TAKÉ:

ANKETA: Která česká pohádka je podle vás ta NEJKRÁSNĚJŠÍ?

HLASUJTE: Kterého bratra z pohádky Tři bratři byste, dámy, braly vy?

 

 


Novinky z NOVY