Piráti z Karibiku vydělali pořádný balík! Jak to ale bylo s poprsím u mořských panen?

Aktualizováno 27.01.2016

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna - 8
Zdroj: Nova.cz

Čtvrté pokračování amerického trháku Piráti z Karibiku, v hlavní roli s legendárním kapitánem Jackem Sparrowem, zdolalo několik rekordů. Během natáčení se ale děly věci, které vás dostanou do kolen!

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna měli premiéru 19. 5. 2011. Po čtrnácti dnech sklidil tento snímek rekordní návštěvnost a tím spjatý i výdělek. Tak třeba v mimoamerických tržbách dosáhli Piráti nejrychleji hranici vydělaných 500 milionů dolarů. Rekordní je i rychlost vydělaných dolarů v celosvětových návštěvnostech, který se vyšplhal na 700 milionů dolarů za pouhých 16 dní.

 

Zdroj: Nova.cz


Za skvělý herecký výkon byl Johnny Depp alias Jack Sparrow královsky odměněn. Za celé natáčení dostal 51 milionů dolarů. Původně se ale uvažovalo, že ho nahradí upír Robert Pattison, což se naštěstí nestalo. Dokážete si představit Piráty z Karibiku bez Johnnyho Deppa?

 

Zdroj: Nova.cz


Zatímco Johnny Depp uvažoval, zda roli přijmout, Penelope Cruz v tom měla hned jasno. Účast na filmu potvrdila dřív, než si vůbec přečetla scénář. Záhy po první klapce však otěhotněla, takže některé scény za ni musela hrát její sestra Mónica, která je jí velice podobná.

 

Zdroj: Nova.cz


Natáčení probíhalo na několika exotických místech. Na havajském ostrově Kauai, v Oahu, v Portoriku a v Polominitu, který se nachází východně od Portorika. Taky se natáčelo na třech historických místech ve Velké Británii. Natáčení v Anglii zabralo přibližně 3 týdny.

 

Zdroj: Nova.cz


Když se natáčelo na Hawaii v oblasti Wailua v uzavřeném hotelu Coco Palms musel štáb sklidit všechny kokosové ořechy, aby se předešlo nebezpečí, kdyby nějaký kokos spadl hercům na hlavu. Naštěstí místní obyvatelé všech 773 ořechů zužitkovali.

 

Zdroj: Nova.cz


Natáčení se bohužel neobešlo bez úrazu. Johnny Depp se při jedné kaskadérské scéně zranil záda. Natáčení však muselo pokračovat, což pro Johnnyho nebylo moc příjemné.


Ani výběr mořských panen neprobíhal úplně hladce. Producent Jerry Bruckheimer trval na to, aby všechny herečky, které si ve filmu zahrály mořskou pannu, měly přirozené poprsí, aby se ve vodě naučily pohybovat jako delfíni a aby s dechem vydržely co možná nejdéle.

 

Zdroj: Nova.cz


A třešnička na závěr! Výzdoba lodi The Queen Anne’s Revenge byla inspirována světoznámou Kostnicí, která se nachází v Kutné Hoře. Kvůli tomu musel produkční designer filmu osobně navštívit Českou republiku, aby rekvizita byla opravdu dokonalá a naprosto přesná.

 

Zdroj: Nova.cz

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pseudonymy českých hvězd: Kdo je Vladimír Štancl nebo Ivan Varga?

NEUVĚŘITELNÉ: Hvězdy, kterým byste jejich věk rozhodně nehádali!

Nový pořad TV Nova! Upgrade s Tomášem Měcháčkem


Novinky z NOVY