Herci, kteří nezískali filmovou roli: Kdo toužil hrát Laru Croft?

Aktualizováno 10.11.2015

FIlmové postavy
Zdroj: Nova.cz

Je spousta herců, kteří měli být obsazení do amerických trháků, ale tvůrci to viděli jinak. Vytouženou roli a královský honorář jim tak vyfoukl někdo jiný. O kom je řeč? Kterou filmovou postavu měl původně ztvárnit někdo úplně jiný?

Titanic
V nejromantičtějším filmu všech dob, který utržil neuvěřitelných 1,8 miliard amerických dolarů, tedy v přepočtu 45 miliard českých korun, měl kapitána Smitha ztvárnil americký herec Robert de Niro. Jelikož v tu dobu trpěl střevními potížemi, roli za něho získal Bernard Hill.

 

Zdroj: oficiální zdroj


Lara Croft: Tomb Raider

O akční hrdinku, která měla jeden jediný cíl: „Získat poklad“, měla údajně zájem americká herečka Demi Moore. Angelina Jolie ji však porazila a svou hodně namáhavou roli zahrála na výbornou. O tom se můžete přesvědčit idnes na Nově od 22:40 ve filmu Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života.

 

 

Zdroj: Nova.cz

 

Pán Prstenů: Společenstvo prstenů

Režisér Peter Jackson původně uvažoval, že do role Aragorna obsadí Nicolase Cage, ale ten mu musel sdělit, že roli musí odmítnout, protože se nechtěl na dlouhou dobu odloučit od své rodiny. Roli nakonec získal Viggo Mortensen.

 

 

James Bond: Casino Royale

Roli bankéře ve 21. sérií legendárních Bondovek se pokoušel získat i český herec Radim Fiala, kterého znáte ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 jako doktora Hanáka. Na bondovkách vyrůstal. Roli bohužel nezískal. Tak třeba to vyjde příště!

 

Zdroj: isifa.com

 

Avatar

Režisér James Cameron měl při výběru hlavního hrdiny velký problém. Žádný herec se mu nezamlouval - a to měl  v nabídce velké kapacity, jako je například Matta Damona. Nakonec se rozhodl a vybral si téměř neznámého herce Sama Worthingtona.

 

 

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Krásná Keira Knightley měla opravdu namále. Kvůli dopravní zácpě málem nestihla casting, takže se nejdříve uvažovalo, že roli nebojácné Elizabeth získá Jessica Alba. Keira sice roli nakonec získala, ale pro natáčení v Karibiku si údajně zabalila pár věcí, protože byla přesvědčena, že ji zanedlouho vyhodí, což se samozřejmě nestalo.

Zdroj: TV Nova

 

S čerty nejsou žerty

Co se týče českých filmových postav, tak například velký boj zaznamenal casting do pohádky S čerty nejsou žerty. O roli Petra Máchala měl zájem Miroslav Vladyka, ale nakonec ji získal Vladimír Dlouhý.

 

Zdroj: TV Nova

 

ČTĚTE TAKÉ:

EXKLUZIVNĚ A BEZ CENZURY: Tchyně z Výměny manželek DNES. Otevřeně o Janě, špíně a Monice!

Pseudonymy českých hvězd: Kdo je Vladimír Štancl nebo Ivan Varga?


Novinky z NOVY