Pseudonymy českých hvězd: Rodná příjmení by jim spíš než slávu přinesla výsměch!

Aktualizováno 19.02.2016

Přejmenované celebrity

Sláva je ošemetná záležitost. Kvůli ní musíte mnohdy podstoupit různé změny, třeba se přejmenovat, protože vaše pravé jméno by si jen tak někdo nezapamatoval. O kom je řeč? Podívejte se!

Michal David

Popová hvězda, na jehož písničky si každý z nás jistě rád zatančí, se pravým jménem jmenuje Vladimír Štancl. Jméno Michal David přitom není jen umělecký pseudonym. Zpěvák ho má regulérně v občance a příjmení Davidovi nosí i jeho rodina.

Zdroj: Herminapress.cz


Olga Lounová

Zpěvačka, skladatelka, herečka a milovnice sportu se narodila jako Olga Pytlounová. Pro showbyznys nic moc, tak není divu, že si své jméno změnila na Lounová. Kromě zpěvu miluje i jízdu v rychlých automobilech. Zalíbení našla i v thajském boxu, pole dance a závěsné akrobacii.

Zdroj: isifa.com

 

Marek Ztracený

Zpěvák, skladatel, držitel mnoha hudebních ocenění se ve skutečnosti jmenuje Miroslav Slodičák. Již jako malý se věnoval hře na klavír a skládání písniček. Díky své píli a hraním po různých piano barech a hotelech se vypracoval k uznávanému českému zpěvákovi, který mimo jiné sklízí úspěchy i v zahraničí.

Zdroj: MTV
 

KRÁSNÍ SOUROZENCI CELEBRIT: Jak vypadají a co je živí?

JSOU V BALÍKU! Tohle jsou nejvyšší herecké honoráře v historii!

 

Petra Janů

Petra Janů je vlastním jménem Jana Petrů a svou změnou jména musela projít záměrně, protože v šedesátých letech, tedy v době její největší slávy, se jedna jazzová zpěvačka jmenovala stejně. No, a aby si tyto dvě dámy nikdo nepletl, Jana Petrů si jenom přehodila jméno za příjmení a stala se z ní Petra Janů.

Zdroj: isifa.com


Vojtěch Dyk

S Vojtou je to docela komplikované. Přestože si většina myslí, že se přejmenoval z příjmení Pytlík, jak se jmenoval jeho otec, není to tak. Jeho maminka, která je rodným jménem Dyková, se provdala za Pytlíka, ale jelikož se jí toto příjmení nezamlouvalo, ponechala si své dívčí jméno. Poté, co Vojta přišel na svět, se rozhodla, že ho nebude celý život trápit příjmením Pytlík a zvolila variantu Dyk.

Zdroj: Mediafax


Lucie Bílá

Její pseudonym jistě všichni dobře znáte, ale mezi touto sbírkou jmen rozhodně nesmí chybět. Hana Zaňáková navštěvovala hodiny zpěvu již jako malá holčička. Vyučila se jako krejčová, ale toto povolání záhy zahodila a naplno se začala věnovat zpěvu. A dobře udělala!

Zdroj: Mediafax
 


ČTĚTE TAKÉ:

NEUVĚŘITELNÉ: Hvězdy, kterým byste jejich věk rozhodně nehádali!

TAKHLE SE ZMĚNILI HERCI Z DISCOPŘÍBĚHU: Co dělají po 28 letech od natáčení?

 

Martin Maxa

Zpěvák, kytarista, skladatel a absolvent Fakulty tělovýchovy a sportu se pravým jménem jmenuje Ivan Varga. Po svých studiích krátce učil tělocvik. Kromě sportu a hudby se zamiloval i do malování, ve kterém se proslavil zejména v Německu.

Zdroj: Korzo


Anna K.

Zpěvačka Luciana Krecarová se narodila ve Vrchlabí, ve městečku nedaleko Špindlerova Mlýna. Není se tedy čemu divit, že se jako mladá věnovala závodnímu lyžování. Ve třetí třídě se rodina Krecarových přestěhovala do Prahy a právě tento okamžik odstartoval její kariéru.

Zdroj: Korzo

Novinky z NOVY