Napínavý, akční thriller Gunman: Muž na odstřel klepe na dveře! Premiéra už zítra!

Aktualizováno 08.05.2015

Gunman: Muž na odstřel
Zdroj: Nova.cz

Napětí jako řemen a zuřivý souboj dvou oscarových drsňáků Seana Penna a Javiera Bardema přinese v rytmu výstřelů a hvízdajících kulek akční špionážní thriller Gunman: Muž na odstřel.

V hlavních rolích se představí Sean Penn, který působil jako drsňák vždycky – ale teprve teď dostal roli opravdového akčního hrdiny. 

 

Zdroj: Nova.cz

Sean Penn se ocitne ve smrtící smyčce svých bývalých kolegů a jedinou jeho šancí je zásada, že nejlepší obrana je útok. Hraje vyčerpaného bývalého žoldáka a zabijáka Jima Terriera, který by svou minulost rád nechal za sebou.

 

Zdroj: Nova.cz

 

Jediné, po čem touží, je konečně se usadit se svou dávnou láskou. Ale tajné služby se svých bývalých oveček tak snadno nevzdávají. Jim bude muset očistit své jméno a postavit se organizaci, pro kterou pracoval. Býval jejím vykonavatelem, dělal strašné věci a byl přesvědčen, že pomáhá světu. Mýlil se a jeho bývalí zaměstnavatelé se ho teď snaží zabít.

 

Zdroj: Nova.cz

 

V patách mu je démonický Javier Bardem, který už dvakrát přesvědčil, že hrát zlosyny bez špetky svědomí opravdu umí (ve filmu Tahle země není pro starý bez emocí vraždil na potkání, ve Skyfall zatápěl samotnému Jamesi Bondovi). Rozbíhá se dramatická hra na kočku a na myš, která vede Seana Penna přes půl světa. Ví, že neuteče nikam. Jediný způsob, jak se zachránit, je zabít ty, kteří ho chtějí zabít.

 

Zdroj: Nova.cz

 

Gunman: Muž na odstřel přináší skvělou akční podívanou, kde na obou koncích namířených zbraní najdeme neobvyklé tváře. Nejde ale jen o pouhý řadový film ve stylu „bum bum bang bang“. „To je stejné, jako byste řekli, že Meryl Streep je jen sexy blondýna,“ prohlašuje Sean Penn. „To samozřejmě taky je. Ale shodneme se, že je toho na ní mnohem víc.“ Vedle přímočaré akce nabízí film i zápletku, která vede diváky po atraktivních místech naší planety, z ulic elegantního Londýna, přes energií nabitou Barcelonu až do dusné africké džungle.

 

Zdroj: Nova.cz

 

Muž na odstřel vznikl podle knihy francouzského autora drsných detektivek Jean-Patricka Manchetta. Podle jeho knih vznikla na přelomu 70. a 80. let několik klasických krimi filmů, často s Alainem Delonem. U nás nejznámější jsou Tři muži na zabití.

 

Zdroj: Nova.cz

 

Důležitou zprávou pro diváky je fakt, že film natočil režisér snímku „96 hodin“ Pierre Morel, který vynalezl Liama Neesona jako akčního hrdinu.


Novinky z NOVY