Zákulisí filmu Slunce, seno, jahody: Skutečné facky, Troška na policii a řidič schovaný pod peřinou!

Aktualizováno 26.01.2020


Legendární komedie Zdeňka Trošky, během které se smějete od začátku až do úplného konce, měla premiéru v roce 1983. Co se ale během natáčení přihodilo?

– Film vznikl úplnou náhodou. Během každoroční schůze na Barrandově se Zdeněk Troška zeptal: „Proč dovážíme italské komedie, když si je můžeme natočit sami?“ Tehdejší ředitel mu odpověděl, ať teda nějakou natočí. A tak se Troška pustil do díla.

Zdroj: Archiv TV Nova

– Když psal Zdeněk Troška scénář, vycházel ze svého dětství, které prožil na vesnici. Po dopsání scénáře si ho jeho maminka samozřejmě musela přečíst. A jaká byla její odpověď? „No, taky jsi tam o nás nemusel psát všechno..."
– Během fackovacích scén padaly skutečné rány. A během jedné z nich utrpěla Helena Růžičková těžké poranění.
Závěrečná hromadná vesnická potyčka se natáčela celých sedm dní. A Helena Růžičková dokonce měla po tuto dobu k dispozici ochranku.
Zdroj: bontonfilm
– Erotický snímek, který postavy sledují v televizi, natočil sám Zdeněk Troška. Kvůli tomuto záběru byl Troška dokonce u výslechu na policii.
– Scéna, při které babička odjela na posteli, museli filmaři natočit tak, že pod peřinou schovali muže, který postel řídil a brzdil.
Zdroj: Archiv TV Nova
– Blaženě bylo v době natáčení pouhých šestnáct let a Miluně ještě o rok míň.
– Broněk Černý se k roli Venci dostal úplnou náhodou, údajně se šel podívat na kompars a Troškovi se natolik zalíbil, že ho do role obsadil.
– Slunce, seno, jahody byl pro Veroniku Kánskou a Broňka Černého filmovým debutem.
– Za prvních osm měsíců od uvedení zhlédly tento snímek celé čtyři miliony diváků!
Zdroj: Nova.cz

Na komedii Slunce, seno, jahody se nezapomeňte dívat v sobotu 26. 1. 2020 od 20:20 na Nově!