Zákulisí filmu Slunce, seno, jahody: Skutečné facky, Troška na policii a řidič schovaný pod peřinou!

Aktualizováno 26.01.2020

Slunce, seno, jahody - 4
Zdroj: Archiv TV Nova

Legendární komedie Zdeňka Trošky, během které se smějete od začátku až do úplného konce, měla premiéru v roce 1983. Co se ale během natáčení přihodilo?

Oblíbený snímek vznikl úplnou náhodou. Během každoroční schůze na Barrandově se Zdeněk Troška zeptal: „Proč dovážíme italské komedie, když si je můžeme natočit sami?“ Tehdejší ředitel mu odpověděl, ať teda nějakou natočí. A tak se Troška pustil do díla.

Zdroj: Archiv TV Nova

Když psal Zdeněk Troška scénář, vycházel ze svého dětství, které prožil na vesnici. Po dopsání scénáře si ho jeho maminka samozřejmě musela přečíst. A jaká byla její odpověď? „No, taky jsi tam o nás nemusel psát všechno..."

Během fackovacích scén padaly skutečné rány. A během jedné z nich utrpěla Helena Růžičková těžké poranění.

Závěrečná hromadná vesnická potyčka se natáčela celých sedm dní. A Helena Růžičková dokonce měla po tuto dobu k dispozici ochranku.

Zdroj: bontonfilm

Erotický snímek, který postavy sledují v televizi, natočil sám Zdeněk Troška. Kvůli tomuto záběru byl Troška dokonce u výslechu na policii.

Scéna, při které babička odjela na posteli, museli filmaři natočit tak, že pod peřinou schovali muže, který postel řídil a brzdil.

Zdroj: Archiv TV Nova

Blaženě bylo v době natáčení pouhých šestnáct let. Miluně pak ještě o rok míň.

Broněk Černý se k roli dostal úplnou náhodou. Údajně se šel podívat na kompars a Troškovi se natolik zalíbil, že ho do role obsadil.

Film Slunce, seno, jahody byl pro Veroniku Kánskou a Broňka Černého filmovým debutem.

Zdroj: Nova.cz

Na komedii Slunce, seno, jahody se nezapomeňte dívat v sobotu 20. května od 20:20 na Nově. Nebo už teď na Voyo. 


Novinky z NOVY