ZÁKULISÍ Ulice: Jak to vypadá v rekvizitárně? Podívejte se!

Aktualizováno 12.07.2015


Co všechno mají rekvizitáři seriálu Ulice na starost? Kde shánějí rekvizity? A jak to v rekvizitárně vypadá? To všechno jsme pro vás zjistili!

Napadlo by vás, kolik lidí pracuje na výrobě seriálu Ulice? Věřte, že jich je opravdu hodně, o kterých vůbec nevíte a bez nichž by se Ulice vůbec nemohla vysílat. My jsme se byli podívat v rekvizitárně a překvapilo nás, co všechno musí rekvizitáři Ulice zajistit.  

 

Současně pracují až s 6 režiséry najednou a s 60 scénáři. Rekvizity pro jednotlivé scény připravují i měsíc dopředu. Před natáčením dostanou podrobný scénář, podle kterého vypsané věci připraví do krabic a ty pak odnesou na plac, kde už je rozmístí podle rozpisu tzv. placoví rekvizitáři.

 

Každá seriálová postava má svoji speciální krabici, kde má uložené všechny věci. V rekvizitárně mají své místo i jejich telefony a klíče, se kterými pravidelně hrají. 

 

 

I když rekvizity shánějí většinou v běžných supermarketech, někdy musí jít například i do antiku, a jak nám řekl vedoucí výpravy pan Kounický, někdy je shánění požadovaných věcí opravdu "zážitek". 

 

Jejich prací je i připravovat jídlo, se kterým se při natáčení hraje, takže mažou chleby, míchají vajíčka a dokonce pečou i kolena. 

 

Kromě vaření a přípravy věcí k natáčení musí rekvizitáři přelepovat produkty, na kterých je značka. Ulice tak má svůj název piva, salámů, sýrů či limonád. 


Novinky z NOVY