NEJLEPŠÍ AKČNÍ HRDINOVÉ: Z těchhle chlapů se vám kdysi podlamovala kolena!

Aktualizováno 10.10.2015

Smrtonosná zbraň 3
Zdroj: Warner Bros

Pamatujete si na dobu akčních trháků, kterým dokola vévodili stále ti stejní herci? I když tyto téměř historické filmy dnes působí nejen svými efekty trochu komicky, svoje kouzlo si stále zachovávají, a to především díky hlavním hrdinům. Kdo byl podle vás ten nejlepší „akčňák“?

Arnold Schwarzenegger

Barbar Conan, Komando, Predátor – to je jenom pár snímků, kterými se zapsal do srdcí milovníků akční filmů. Přestože nikdy nepatřil mezi desítku nejkrásnějších mužů, stačilo, aby se svléknul, odhalil horu svalů a ženám se podlamovala kolena. 

Zdroj: isifa.com

 

Steven Segal

Mohli bychom ho přezdívat nerozbitným mužem bez výrazu. Samotářem a kliďasem, který pro spravedlnost a lásku udělá naprosto všechno a to bez jakékoliv mimiky. Přesto nebo právě proto mezi akční oblíbence rozhodně patří. Seznam filmů, kde se objevil, je docela dlouhý. Připomeňme si například Nico - víc než zákon, Aljaška v plamenech, Těžko ho zabít nebo Mstitel. Akční umění Stevena Segala můžete vidět už dnes 22. 1. 2015 na TV Nova ve 22:10 v Nemilosrdné spravedlnosti. 

 

Sylvester Satllone

Kdo by ho neznal? Tento herec je už snad navěky nesmazatelně spojený s rolí boxera Rockyho. Není snad nikdo, kdo by neviděl alespoň jeden díl. Výčet snímků, ve kterých hrál akčního hrdinu, je také hodně bohatý. Určitě si vzpomenete na Ramba, nebo Kobru, Demolition Man a film Cliffhanger. 

Zdroj: FANDA

 

Jean-Claude van Damme

I když by tento herec, jako řada jeho kolegů obsazovaných do akčních rolí, marně čekal na nějakou tu filmovou sošku, i přesto plakáty s jeho svalnatou postavou a drsným výrazem nechyběly v pokojíčku mnoha kluků, pro které byla jeho hrdinská postava vzorem. V předminulém týdnu jste jeho bojové umění mohli obdivovat na TV Nova ve filmu Souboj cti. 

Zdroj: Mediafax

 

Mel Gibson 

I tohoto herce si můžete připomenout na TV Nova, která právě vysílá sérii filmů Smrtonosná zbraň. Mužská část si ho bude pamatovat i z trilogie Šílený Max. Do srdcí žen se zapsal hlavně filmem Statečné srdce. Na Smrtonostnou zbraň 4 se můžete podívat už tento pátek 23. 1. 2015 - začíná ve 21:50 na TV Nova.  

Zdroj: oficiální zdroj

 

Nicolas Cage

Tento akční hrdina se objevil jak ve vysokorozpočtových filmech, tak i těch nízkonákladových. Paradoxem je, že snímky, které kritika totálně strhla, byly nejsledovanější a naopak ty, které vynesla chválou do nebes, u diváků úplně propadly. Zahrál si například v Con Air, Skála, 8mm a minulý týden jste ho mohli vidět na TV Nova v Ghost Rideru.  

Zdroj: isifa.com

 


Nepřehlédněte:

POBAVTE SE SE STAHOVÁKEM: Vtipná videa ZDE

Z nevýrazné holky sexbombou! Poznáte slavnou herečku?

Tohle vás dostane! PARODIE na Mrazíka, která baví Česko!

FOTO: Povedlo se? Podívejte se, jak vypadají skutečné postavy a herci, kteří si je zahráli

 

 


Novinky z NOVY